Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintem refluxom van, mit...

Szerintem refluxom van, mit tegyek? Vagy hagyjam el simán ezeket az ételeket? 21/l

Figyelt kérdés

Egy barátnőmnek az van, de ő azt mondta, hogy elkábítottak kicsit és egy csövet nyomtak le a száján, és nagyon rossz volt... De már 4 éve nem az osztálytársam szóval így nem tudok kérdezni sem tőle...


Annak idején kb. 5 éve voltam ezzel a problémával a gyerekorvosnál, aki nagyon csúnyán tett velem, mint mindig... Meg azt mondta, hogy egy napig!!! úgy kell lennem, hogy le van lógatva az a cső, meg hogy én ezt kitalálom, illetve inkább menjek pszichológushoz és szedjek nyugtatót.. Azóta olvastam, nem kell egy napig úgy lenni, inkább az van, amit az a lány mesélt...

Meg egyébként én inkább veszek valami vény nélküli gyógyszert, mint megalázzanak, azért mert ki mertem ezt szólni... Én nem fogok bűnhődni, amiatt mert szerintem!! ez a bajom...


De azóta utána olvastam, hogy egy tényleg lehet ez a bajom, kettő így senkivel nem bánhatnak. Amúgy is azt szajkózzák mindig, hogy menj orvoshoz, ha beteg vagy...



Szóval. Minden savas ételtől nagyon rosszul vagyok, enyhébb esetben csak nagyon ég a gyomrom, van amikor vissza is jön a gyomorsav... Van, hogy annyira ég a gyomrom, higy hasmenésem lesz... Nem ehetek almát, sem narancsot, mert előbbitől nagyon rosszul vagyok, hasmenésem van, utóbbinál egy fél napig ég a gyomrom... Szénsavas italt sem ihataok, leszoktam róla... Néha egy-egy pohár kólát iszom, mert szeretem, de nem jó ez sem... A kávétől iszonyat hányingerem van, meg hasmenésem... Amúgy nem a koffein az oka...

A savanyúság meg végképp egy rémálom.... Most megettem egy otthoni savanyú csemege uborkát, annyira ég a gyomrom... Mindig ez van, ha megkívánom...



Szóval szerintem ez az... Akárki akármit mond és nem hiszem, hogy tehetek róla, vagy azt kellene mondani rám, hogy bolond vagyok... Illetve szerintem ekég annyi, hogy elhagyom teljesen ezeket, mert engem ne bántson senki, mert annál ez is jobb...


Bocsi a maszlagért, de nem is érdekel már, csak valami ötlet kellene...


2019. febr. 23. 13:45
 1/4 A kérdező kommentje:
Citrom, csoki, meg nafyon zsíros ételek is ugyanez...
2019. febr. 23. 13:50
 2/4 anonim ***** válasza:
Nyilván kerülni kell azokat az ételeket, amiktől rosszul vagy, de ezen felül orvoshoz kell fordulni, mert ezt kezelni kell. A gyomorsav egy nagyon erős sav (ph 1-2), sok kárt tud okozni, ha nem a gyomrodban marad.
2019. febr. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azért étkezés után mikor jelentkezik a reflux már nem 1-2 a ph csak olyan 3-4, de ettől még tényleg tud roncsolni. Mindenképp kerüld, amit tudsz, de szerintem ne csak kezeltessek a refluxot, hanem nézess lehetséges okokat. Nekem pl. gluténérzékenység miatt égett a gyomrom. Volt hogy egész nap egy szelet vajas kenyeret ettem és hánynom kellett annyi szavam lett tőle. Akkor lett gyanús a glutén, mert én is már mindent kiiktattam az étkezésből. Nekem egyébként a sav rendszeres gyomorhurutot is okozott, az rosszabb volt, mint a reflux. Mióta nem eszem glutént semmi bajom még a lecsótól se, pedig az halálos volt korábban - kenyérrel....
2019. febr. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom... Mondjuk a citromtól pont nem is vagyok rosszul, hülyeséget írtam... De rengeteg étel van, felsorolni is sok.


Na mindegy, igazából nem eszem ezeket, erre magától is rájön az ember, csak néha megkívánom, meg az a kaja...


Vannak tök jó ásványvizek, meg a Spar verde, salvus víz... Meg gondolom valami vény nélküli dolog is van rá....

2019. febr. 23. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!