Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Folyamatosa puffadás, görcs,...

Folyamatosa puffadás, görcs, hasmenés normális? 22/l

Figyelt kérdés

Sosem volt ilyen gondom...


Amígy kollégista voltam, évu max. 1 alkalommal kaptam el...


Amióta itthon lakom... Korábban is ez volt, meg most is...


Valószínű refluxom is van, plusz sokszor van "régebbi" kaja is, amire az én gyomrom nehezen reagál... Plusz én vírusra gondolok, mert anyám ilyen helyen dolgozik és állandóan beteg... Szóval szerintem tőle kapom el és nem a kajával van a gond,mert direkt kerülöm a savas ételeket...


Pedig aztán a kollégium is a betegségekről híres, ott még sem voltam beteg...


2019. febr. 24. 12:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem, ez nem normális. Lehet fertőzés, bár ha ez a probléma állandó jelleggel áll fenn, vagy folyton előjön, akkor ezt kizárnám, lehet valamilyen emésztési-, bél-, vagy gyomorprobléma. El kell menni gasztroenterológushoz. Kérj beutalót a háziorvostól.
2019. febr. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Laktózérzékenység?
2019. febr. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem fogyasztok tejet... Pont ezért, meg nem is szeretem...
2019. febr. 24. 13:07
 4/11 anonim ***** válasza:

Attól, hogy közvetlen nem fogyasztasz még ehetsz, mivel szinte minden élelmiszerben van. Tudom, mer tén egyáltalán nem ehetek tejet és mindennek elolvasom az összetevőjét és kevés dolgot ehetek meg, amiben egyáltalán nincs tej.


Milyen vírusra gondolsz? Mert kétlem, hogy anyukád oylan helyen dolgozik, ahol folyamatos kontaktusban van a rotavírussal, vagy calivírussal ésatöbbivel. De ha azt elkapod, akkor az nem csak puffadást okoz, meg görcsöt, hanem instant f.sást. Más vírus, amit a náthát okozza, attól pedig nem lsz ilyen problémád.


Csináltass egy ételérzékenységi tesztet, plusz hisztamin intollerancia kiderítése céljából DAO szint mérést, abból ki fog derülni, h mit nem bír a gyomrod.

2019. febr. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Biztos, hogy vírus lesz, mert már 3 napja puffad és fájdogál a hasam, most meg rám tört... 1 hete volt, hogy összeestem már a görcsöktől és hánytam... Meg rengetrgszer vagyunk náthásak is...


De egyébként nem tudom, most hogy ilyen hekyen dolgozik anyám, van ez... Plusz a higiénia itthon katasztrófa, képesek egész nap kajaszagban, meg büdös levegőben lenni... Mert ők "nem fáznak", úgy kell rászólnom, hogy ugyanmár mossál kezet, mert a seggét túrta...


De ezer százalék, hogy anyámtól kapom el... Nem hiszem el, hogy alig vártam, hogy végre 14 lehessek és menekülhessek innen...

2019. febr. 24. 13:22
 6/11 anonim ***** válasza:
De mondom, h a vírus nem okoz ilyet, csak bizonyos fajok. Az gázabb, h nem tartja be a z alapvető higiéniás dolgokat és úgy főz, attól esetleg lehet hasmenésed, h alulkészült a kaja és benyelsz valami campylobactert, de ez sem törvényszerű. Itt más probléma lesz.
2019. febr. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Meg most 22 vagy 13 éves vagy?
2019. febr. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

22, csak kb. azóta szeretnék elköltözni innen, azt akartam kifejezni, csak még mindig itt vagyok, meg eléggé q3-nak is érzem magamat...


"Fosok" is, hogy így fejezzem ki magam, most is kb. 3.napig puffadt volt, fájdolgált, most fosok non-stop.


De kisgyerekekkel van, ott mindenféle vírus megtalálható, fosnak, náthásak. Volt, hogy gyerekek is összefosták a padlót, ott mindig van valami...


De egyszerűen gusztustalan, amit művel... Meg ami van itthon...

2019. febr. 24. 13:36
 9/11 A kérdező kommentje:
Lehet igazad van... Én refluxra gyanakszom amúgy. Nem fogom megúszni úgy látszik, aztán ha ez kizárva. De tényleg tudatosan kerülöm a tejet, hát nem tidom, gondolom ilyen kenyérben is lehet, amire nem gondolok... Glutén biztos, hogy nem...
2019. febr. 24. 13:49
 10/11 anonim ***** válasza:
Már megint te? Atya èg....van itt baj,nem kevés!
2019. febr. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!