Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Magánorvoshoz leletek nélküli...

Magánorvoshoz leletek nélküli gyanúval is el lehet menni vizsgálatra?

Figyelt kérdés

A háziorvosom lemérte a cukromat és a vérnyomásomat egyetlen egyszer kora este és ki is zárta a gyanút, pedig akkor kiemeltem neki, hogy most éppen semmi bajom, nem érzem rosszul magam mert egy-két órája ettem. Nem küldött tovább. Én viszont meg akarok biznyosodni, hogy valóban nem ezzel van a gond, mert az elmúlt két évben borzalmas a közérzetem. Régebben is jellemzō volt rám a hirtelen gyomorgörccsel járó éhség, de már elviselhetetlen. Nagyon sokat iszok, rengeteget járok pisilni, fōleg éjjelente (és ha mérges vagyok :D ), emellett folyamatos fáradtság gyötör, bágyadt vagyok és napi 2-3 rosszullét is tör rám, fōleg ha nem ettem már 3-4 órája. A kezem gyakran és látványosan remeg, az éhségrohamokkor elōforul ájulás közeli érzés. Cukros víztõl és valami édességtōl mindig jobban leszek. A szemem is romlott, gyakoriak a fejfájások, pedig sosem voltam fejfájós. Száraz bōr, szájszárazság, gyakori vádligörcs, mind-mind jelentkezik és mégsem vesz komolyan az orvos. A családban volt cukorbeteg, az egyik vér szerinti nagyapám biztosan, a másik nem biztos, nem ismertem, csak úgy emlékszem, mintha az lett volna. Én úgy gondolom, hogy egy egyszeri méréssel nem zárhatja ki, a cukorbetegeknek sem mindig rossz az értékük és a hajlamot is figyelembe vehetné. Az allergiámat is egy ük felmenōtōl örököltem, rajta kívül senki sem volt allergiás és nagyon súlyos mértékū. Az orvoson tisztán látszott, hogy azt hiszi beképzelem, mert a párom is volt elōtte nála rossz közérzet miatt egy egyszerū náthával. Szóval magándokihoz ugye nem szükséges beutaló, eredmények?

Egyébként a vérnyomásom 132 volt, a cukrom pedig 6.3 méréskor, ha valaki kérdezné. Ha itthon mérném és vezetném egy füzetbe két hétig, azzal el lehet már menni orvoshoz?


2019. febr. 24. 14:34
 1/7 A kérdező kommentje:
Nagyon remélem, hogy lehet valamit tenni, félek, nehogy késōn derüljön ki valamilyen lappangó betegség. :(
2019. febr. 24. 14:36
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor mész magánorvoshoz, amikor szükségét érzed.

De a diagnózisban biztos segít, ha az általad mért értékeket megmutatod neki.

2019. febr. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mehetsz bármikor.

A vérnyomás olyan nincs hogy 132, ez így nem mond semmit Annak van egy per értéke, ami nem agyon fontos, hogy egy hozzá kapcsolódó pulzus. Csak azért hogy ha elkezded otthon mérni, akkor már pontos értékeket írj fel.

2019. febr. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem kell semmi a magánorvoshoz, elmész, elmondod neki ezeket a dolgokat, és ő majd mondja hogy milyen vizsgálatokat fog elvégezni. Ha írod egy hétig az eredményeidet, az persze hasznos lehet.
2019. febr. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

A per értékre nem emlékszem sajnos, de azt is felírom akkor majd méréskor.

2019. febr. 24. 15:03
 6/7 anonim ***** válasza:

Röviden csak annyi: maszek orvoshoz nem kell semmilyen lelet, csak a taj-számod. Hát meg a pénztárcád. De ha ennyire aggódsz, hogy maszekhoz akarsz menni, nem törődik semmi előző dokumentummal. Én nőgyógyásznál voltam, műtöttek is kórházban, mégsem kellett semmilyen papír. Ha jó orvost találsz, majd ő kideríti, mi-mitől van. De mint írtam, nem olcsó. Ha olyan megyében laksz, akkor még egy jó maszeknál is lehetséges egy-két hét várakozási idő. Orvosa válogatja. Az tényleg nem árt, hogy ha van mivel mérned a cukrod, a magad által mért és felírt értékeket a vizsgálatra.

Ha nincs vércukormérőd, csak vérnyomásmérőd, azt is írd fel, de a 132 nem elég. Kell a pl. 120/70, plusz a pulzusszám is. A mostani "házi vérnyomásmérők" mindhárom értéket mutatja.

2019. febr. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mérd a cukrod otthon, majd vidd a háziorvoshoz ha vannak magas értékek. Egyébként szerintem laborban lehet csináltatni fizetős terheléses cukorvizsgálatot. Ha az gázos akkor lehet menni a dokihoz. Én nem fizetnék első körben magándokinak.
2019. febr. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!