Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Magas koleszterinszintre...

Magas koleszterinszintre szedett gyógyszer mikor hat?

Figyelt kérdés
Valaki esetleg tudja, hogy a koleszterin csökkentő gyógyszer mennyi idő alatt fejti ki hatását? Azaz hány nap vagy hét mire érdemes egy szintet méretni, hogy csökkent e a koleszterin szintem.

2019. márc. 4. 08:12
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Nehogy már Lenkeivel, az orvosként levitézlett, vitamin forgalmazóval gyere! 😅


Hatalmasat vitáztam vele jómúltkoriban is.

Elmondtam a tapasztalataimat. Erre ő csak tátogott és épp az ellenkezőjét hirdeti annak, ahogyan valóban hat a sztatin a gyakorlatban, valami amerikai, ki tudja milyen elfogultságú és érdekeltségű, megvásárolt véleményű "laborról" van szó.


Ők aszerint alakítják a véleményüket, amit elvárnak a különféle vitamin és gyógyhatású termék forgalmazó cégek tőlük.

Nyilván Lenkei Gábor azt favorizálja, ami az ő vitamin termkei felé irányítja a figyelmet, még ha tömegek is halnak bele a szinte hatástalan vagy alacsony hatású termékei miatt elhagyott valódi gyógyszerek hiányába..


Ezt büntetni kellene, amikor egy orvosi végzettségű ember ekkora kockázatnak teszi ki az ember társait!


Az egyik tömeges halál okot a fejlett világban az érrendszeri kockázatok jelentik, a tartósan túltermelődő és a keringésben lerakódó, érkatasztrófákat okozó várzsírok miatt történik.


Az, hogy 5-10%-os eset számban lehet a mellékhatása a sztatinnak, az azt jelenti, hogy valami negatív dolog jelentkezhet, ami miatt abba kell hagynia annak az 5-10%-nak ezt a gyógyszert, viszont ez azzal jár, hogy érrendszeri betegségben fog súlyosan megbetegedni nagy eséllyel az, akinek szüksége lenne erre az életmentő gyógyszerre.

2023. jún. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Eleinte én is elhittem a Lenkeiék téveszméit és majdnem belehaltam, amikor néhány évig elhagytam a sztatint!

Akkor kezdtem féloldalassá válni.

Majdnem megvakultam a retinopátiától.

Akkor a lábujjaimban annyira rossz lett a keringés, hogy nem éreztem, amikor megérintettem.


Amióya rendszeresen szedem a sztatint, azóta minden rendeződött és normális és természetes lett megint a keringés, az érzékelés!


Akinel keringési problémái vannak és ebben a Lenkei féle sztatin tagadókra hallgat, az hamarosan megnyomorodhat és meghalhat, mint ahogy majdnem én os jártam! ...de aztán minden renfbe jött, mert elkezdtem szedni újra a sztatint, az évekkel korábbi 40 mg helyett már 80 mg-os adagban.

Így lettem teljesen panasznentes, már 9 éve!

Tapasztalatból mondom!


Azóta tudom meggyőződéssel írni, amit most is, amióta (már 9 éve) nap mint nap szedem a 80 mg Atorvasztatint!


Azóta vagyok teljesen rendben és mindenféle pamasztól mentesen, így lassan 68 évesen.

2023. jún. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Ha a saját tapasztalatodat osztod meg, akkor természetesen elfogadom, hogy megalapozott!

Én pedig olyan terméket fogyasztok és ajánlok több, mint 10 éve, ami olyan gondokban (is) segített, hogy térd alatti teljes érelzáródás, nyaki ütőérszűkület 80%-os elzáródással 1,5 centin.... Lyme kóros arcbénulás, ujjak bénulása, rángásos görcsök... és sorolhatnám... Elhiheted, hogy ez is hasonló vitát vált ki, mint a koleszterincsökkentő, hogy igaz-e vagy sem :)

Az meg egy érdekesség a Panadollal kapcsolatban. hogy megkérdeztem a bőrgyógyászaton egy kontroll alkalmával a doktornőt, hogy ha 1,5-2 éven keresztül napi 2 -előírt- szemet beveszek, akkor az nem fog májrákot okozni? A válasz: "ez egyelőre még nem bizonyított"... Ugye, ez nem egy megnyugtató válasz? tehát nyugodtan lehetünk óvatosak a gyógyszerekkel.

2023. jún. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!