Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ismertek olyan savlekötő...

Ismertek olyan savlekötő módszert ami hatásos? Vagy olyan savlekötő tablettát aminek nincsenek mellékhatásai?

Figyelt kérdés
Refluxom van a Salvus vizet és fehérakác teát már ismerem. Eddig rabyprexet szedtem amitől fáj a hasam és pantoprazolt amitől szédülök. Quamatel minit ami meg nem használt semmit. Valami egyéb ötlet? Nem akarok gasztroenterológiára menni mert már elegem van az orvosokból. Szóval ez csak végső esetben jöhet szóba. 🙁

2019. márc. 6. 17:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem Peridot víz segített, abbahagytam a gyógyszert, féltem a mellékhatásoktól.

Minden étkezés előtt 1 órával ittam 2 decit és kb 1 hét alatt elmúlt az erős gyomorégés és egyéb tünet. Most már csak akkor iszom, ha érzem, hogy megint előjönne a refluxos tünetem.

2019. márc. 7. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi. Utána nézek. A mellékhatásokból már nekem is elegem van.
2019. márc. 7. 09:59
 3/11 anonim ***** válasza:

Biztos vagy benne hogy a sok savad a probléma?

Mert én pl. azért nem gyógyultam meg, mert hittem az orvosoknak akik savcsökkentőket írtak fel. Aztán kiderült, hogy semmi baj a savammal, csak lassan ürült a gyomrom (a savcsökkentőtől pedig csak rosszabb lett). Arra kaptam gyógyszert és el is múlt a refluxom.

2019. márc. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Sok éve volt gyomortükrözésem. Ott mondták. Meg rekeszsérvet is diagnosztizáltak. Még egy ilyen tükrözésre nem neveznék be. 😝
2019. márc. 10. 18:56
 5/11 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg a háziorvosod erről a gyógyszerről:

[link]

Én ettől gyógyultam meg.

2019. márc. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi de ez nem refluxra való és nekem nem biztos, hogy a lassabb gyomorürülés okozza a bajom. Nincsenek is ilyen tüneteim mint hányinger stb. A háziorvos sajnos nem szakorvos.....el fog küldeni a gasztroenterológiára 3s megint jön a cső. 😝
2019. márc. 11. 10:04
 7/11 anonim ***** válasza:
Mik a tüneteid? Hányingerem nekem sem volt.
2019. márc. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Sok büfögés, haspuffadás, torokirritáció, időnként köhécselés,néha gyomorégés, meg olyankor feljön a sav, és ha csak a nyálam nyelem le akkor bugyborékolást hallok a nyelőcsövemből.
2019. márc. 12. 20:28
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem a köhögést kivéve ugyanezek voltak a tüneteim + a mellkasom szúrt. Egyáltalán nem biztos hogy sok a savad.
2019. márc. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Elgondolkodtattál. Megpróbálok ennek utána járni. Bár évekkel ezelőtt mikor a diagnózis született. Refluxont kaptam és az helyre hozott. Akkor folyamatos hasmenésem is volt. Azt mondták magamnak csinálom az egészet a sok stresszel. Ha nyugodt vagyok akkor sokkal jobban vagyok. Csak nehéz kivédeni a stressztényezőket.
2019. márc. 13. 09:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!