Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tényleg van olyan bőrgyógyásza...

Tényleg van olyan bőrgyógyászati betegség, hogy "patásodás" vagy engem megszívattak? (részletesen lent)

Figyelt kérdés

Az eset már jó pár évvel ezelőtt történt, még kb. 19-20 éves voltam, de azóta sem hagy nyugodni...

Elmentem bőrgyógyászatra, mert mindkét tenyerem iszonyúan hámlott, de szinte húsig jött le róla a bőr... Az orvosnál teljes meghökkenéssel néztek rám, hogy úristen, ez "patásodás" néven fut a köznyelvben, valamit latinul is mondtak rá, és hogy talpon is szokott lenni, és hogy a hámlás után keményedhet a bőr... meg hogy ez genetikai, családban öröklődő betegség...és hogy soha nem fog elmúlni. Aztán adtak egy receptet egy gyógyszertári krémre (szimpla testápoló volt egyébként, semmi különös hatóanyag).

Na ehhez képest a családban senkinek volt ilyen soha, soha senki nem hallott még ilyenről, és ráadásul pár hét alatt nyomtalanul eltűnt a dolog, és azóta sem jött vissza soha.

Azóta rá is gugliztam, és soha semmilyen találatot nem ad ki....

Most ettől függetlenül ez létező dolog, vagy engem konkrétan átejtettek és kiröhögtek?

Mert mostmár én is látom, hogy milyen röhejesen hangzik ez a diagnózis, és nyilván ha most mennék már jobb emberismerettel rendelkezve meg tudnám mondani, ha átvágnak, de akkoriban meg sem fordult a fejemben, hogy ilyesmit csinálnának...vagy hogy megkérdőjelezzek bármit amit mondanak...

Vagy most ilyen tényleg van?

Utólag így 8 év elteltével kíváncsi lennék...


2019. márc. 9. 20:03
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!