Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 1-es cukor mar nem eppen...

1-es cukor mar nem eppen fiatalon? Letezik ilyen? Lejjebb par sorban a reszletek.

Figyelt kérdés

Kulfoldon elek, de napokon belul repulok haza a kovetkezok miatt.

Kb 5 hete ledozerolt egy atlagos virusfertozesnek latszo tunetegyuttes. Hasmenes-enyhe laz, koldok koruli hasfeszulessel. Fajdalomnak nem neveznem. Dieta kozben talalt el, nehany hete moderaltan ettem, mert 10 kilo sulyfelesleg kuszott ram a fenekemen ucsorogve toltott utobbi 3 ev alatt. (mar nincs feleslegem) Sportolo voltam anno, hosszutavfuto, fura volt latni, hogy eltuntek az izmaim. 4-5 nap alatt regeneralodtam a hasmarsbol, de a dietat nyilvan tartottam, nem akartam terhelni az emesztesemet. Ezekben a napokban leugrott rolam 3 kilo, nyilvan viz a szenhidratok csokkentese miatt.

Amikor ugy gondoltam, minden a regi megint, kinyitottam a hutot, de nem voltam ehes semmire. Kiveve: mogyoro-olaj,tokmagolaj, dio, sajtok, es fott serteshus, parolt zoldsegek. Szeretek hallgatni a testemre, ha ez kell neki-ezt kap, gondoltam. Ettol kezdve az emesztesem ujra teljesen jol mukodott, kiveve, hogy nem tudtam eleget inni. 5-6-7 liter sima viz be- 3 perccel kesobb wc. "Iszompisilek" jelenseg. Egy idoben, egyszerre. Szomjazas 0-24-ben, ejszaka is. Napkozben is. Mindig. A hasmenesig nem akartak leolvadni a pluszkilok, pedig kaloriadeficitben voltam. Onnantol kezdve akkor is fogytam, ha egesz nap ettem. Gyanus lett: vettem egy vercukormerot.

7.8 -volt ehgyomorra. A kovetkezo heten 8.3, majd 8.5, 8.8. Ebredes utaniban 9 -ig nem jutottunk el egyelore, de a 120. percben altalaban igen, a legjobb ertekem ekkor 7.3 volt. Neha. A legrosszabb 9.9 egy intenziv sporttal fuszerezett nap vegen, 120 g fott sargarepa es egy kis fott husi elfogyasztasa utan oromomben, mert amikor enni kezdtem, 6.1 volt a kiindulo ertek ami szamomra csodalatos volt. A kerdesem egyszeru addig is, amig hazaerek a dokimhoz: mi a fene ez? Ennyi idosen letezik diabetes 1? Vagy tud a 2-es is ennyire hirtelen a semmibol tamadni? Koszonom szepen a valaszokat.


(Utoirat: feher lisztet-cukrot kb 15 eve ettem utoljara, hust rendkivul ritkan, 3 havonta egyszer es csak novenyi tejeket iszom).



2019. márc. 14. 06:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Bármikor felléphet, és nem tudjuk, mi válthatja ki.
2019. márc. 14. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
A borom szaraz, latvanyosan aszaltgyumolcs lettem. Mondjuk most ez erdekel a legkevesbe az edzes utan 6.1-bol 9.9-re elmászó 120-as cukor latvanyatol sokkoltan. Orankent mertem ijedtemben, egyszer 13.8-at is jelzett, ez ment le 9.9-re ismetlesnel hajnali 3-kor. Orulok, hogy megvettem a vercukormerot.
2019. márc. 14. 06:43
 3/16 A kérdező kommentje:
Koszi egyes a valaszt. Barmikor? Az egyes nem fiatalkori diabetesz?
2019. márc. 14. 06:44
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem 1-es, és nem is vészes. Gyógyszerrel rendben tartható.
2019. márc. 14. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
69%

Jó lenne ha NEM magadat diagnosztizálnád!

Az nagyon jó, hogy van otthoni ellenőrzésre vércukor mérőd, de a vénás 3 vagy 5 pontos glükóz terhelést nem helyettesíti!!


Egyébként is ez 2es tipusú diabéteszre utal, nem pedig 1es.

Nem tudom hány éves vagy (mit jelent a nem éppen fiatal) de időskori diabéteszed valószínű.


Menj szépen el orvoshoz (diabetológushoz) és majd ő megvizsgál.

2019. márc. 14. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Koszonom utolso a joindulatu kioktatast, egyetlen szoval nem mondtam, hogy kihagyom az orvost, sot. Kerlek olvass figyelmesebben, az idoskori es a nem eppen fiatalt pedig valaszd szet a fejecskedben. Lattam a hozzaszolasaidat mar- en nem kerek toled valaszt.
2019. márc. 14. 06:55
 7/16 A kérdező kommentje:
Akinek van turelme ideje es elmagyarazna nekem az egyes-kettes kozti kulonbseget annak megkoszonom.
2019. márc. 14. 06:57
 8/16 anonim ***** válasza:
37%

Szabad vélemény nyilvánítás van, ha fáj az igazság arról csak te tehetsz! Oda írok ahova akarok.:)


Lásd kivel van dolgod:


Az 1es tip. röviden hasnyámirigy kimerülés, nem termel már inzulit, ált. fiatal korban hamar kiderül. De elhanyagolt/nem kezelt 2es tip. is átmehet 1es tipusba. Inzulin hormon pótlással (injekció) kezelik.


A 2es tip.nál még működik az inzulin termelésed, de nem jól, túl sokat, túl keveset stb ezért rosszak a vércukor értékek. Gyógyszerrel (metformin) és egészséges életmóddal Kezelhető.


Prediabétesz (IR) amikor a vércukor értékek még jók, de az inzulin terhelés/inzulin értékek már nem, ebből következtethető, hogy a 2es tip. előszobája, mozgással és megfelelő étkezéssel még vissza fordítható/javítható.

2019. márc. 14. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Koszonom. Igy mar teljesen mas. Ment a pacsi.


Azonban tovabbra sem ertem, miert nem lehet egyes, miert kettes, es miert nem veszelyes egy (nem egy) pl 8.8-as ehgyomri vercukorertek. Merthogy szerintem tokre messze van a normalertektol.

2019. márc. 14. 07:11
 10/16 anonim ***** válasza:
54%

Kb. 4 és 6,5 között ok a vércukorszint, a tiéd nem életveszélyes az tény pl. 15-20-30 (1es tipusra jellemző) értékhez képest! De attól még egészségrekáros és foglalkozni kell vele, hogy ne legyen se szövődménye se 1es tip.


Nekem nagyapám mondta mindig, hogy "már nem éppen fiatal" kb úgy 65évesen...ebből kiindulva te nem tudom mennyi lehetsz akkor. Viszont ha úgy táplálkozol ahogy írod, nagyon fura a 2es tip, mert ez kifejezetten a rossz életmód és a helytelen táplálkozás következménye leginkább. Hormonváltozás(terhesség, menopauza, klimax, idöskor) még lehetséges.

Hát majd kiderül.

2019. márc. 14. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!