Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 1-es cukor mar nem eppen...

1-es cukor mar nem eppen fiatalon? Letezik ilyen? Lejjebb par sorban a reszletek.

Figyelt kérdés

Kulfoldon elek, de napokon belul repulok haza a kovetkezok miatt.

Kb 5 hete ledozerolt egy atlagos virusfertozesnek latszo tunetegyuttes. Hasmenes-enyhe laz, koldok koruli hasfeszulessel. Fajdalomnak nem neveznem. Dieta kozben talalt el, nehany hete moderaltan ettem, mert 10 kilo sulyfelesleg kuszott ram a fenekemen ucsorogve toltott utobbi 3 ev alatt. (mar nincs feleslegem) Sportolo voltam anno, hosszutavfuto, fura volt latni, hogy eltuntek az izmaim. 4-5 nap alatt regeneralodtam a hasmarsbol, de a dietat nyilvan tartottam, nem akartam terhelni az emesztesemet. Ezekben a napokban leugrott rolam 3 kilo, nyilvan viz a szenhidratok csokkentese miatt.

Amikor ugy gondoltam, minden a regi megint, kinyitottam a hutot, de nem voltam ehes semmire. Kiveve: mogyoro-olaj,tokmagolaj, dio, sajtok, es fott serteshus, parolt zoldsegek. Szeretek hallgatni a testemre, ha ez kell neki-ezt kap, gondoltam. Ettol kezdve az emesztesem ujra teljesen jol mukodott, kiveve, hogy nem tudtam eleget inni. 5-6-7 liter sima viz be- 3 perccel kesobb wc. "Iszompisilek" jelenseg. Egy idoben, egyszerre. Szomjazas 0-24-ben, ejszaka is. Napkozben is. Mindig. A hasmenesig nem akartak leolvadni a pluszkilok, pedig kaloriadeficitben voltam. Onnantol kezdve akkor is fogytam, ha egesz nap ettem. Gyanus lett: vettem egy vercukormerot.

7.8 -volt ehgyomorra. A kovetkezo heten 8.3, majd 8.5, 8.8. Ebredes utaniban 9 -ig nem jutottunk el egyelore, de a 120. percben altalaban igen, a legjobb ertekem ekkor 7.3 volt. Neha. A legrosszabb 9.9 egy intenziv sporttal fuszerezett nap vegen, 120 g fott sargarepa es egy kis fott husi elfogyasztasa utan oromomben, mert amikor enni kezdtem, 6.1 volt a kiindulo ertek ami szamomra csodalatos volt. A kerdesem egyszeru addig is, amig hazaerek a dokimhoz: mi a fene ez? Ennyi idosen letezik diabetes 1? Vagy tud a 2-es is ennyire hirtelen a semmibol tamadni? Koszonom szepen a valaszokat.


(Utoirat: feher lisztet-cukrot kb 15 eve ettem utoljara, hust rendkivul ritkan, 3 havonta egyszer es csak novenyi tejeket iszom).



2019. márc. 14. 06:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Akkor valakivel összekeversz mert én pár hónapja regisztráltam és cukros topikba kb. most először írok!

Én magam ir-es vagyok.


Na m1, jobbulást és utálkozz csak tovább.

2019. márc. 14. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Koszonom a normalis, vegre oktatasmentes valaszod. Ment a zold.
2019. márc. 14. 07:21
 13/16 anonim ***** válasza:
56%

Eddig se oktatásos volt, csak paranoiás vagy mert keversz valakivel. Lehet kéne egy pszichomókus is neked.:)

Bár az sose árt senkinek.

2019. márc. 14. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Kedves tapasztalt cukorbetegek. Akinek van hozzafuznivaloja, mi tortenhetett ennyire hirtelen, kerem mondja el. Most 8.6-ot teszteltem, ehgyomri ertek. Miert ugrott fel 6.1-rol 13-ra, majd 9.9-re? Sport? Sargarepa? Vagy...?
2019. márc. 14. 07:28
 15/16 anonim ***** válasza:
25éve ápolom 1es tipusú inzulinos édesanyám, én magam 12 éve vagyok IRes, de akkor ezek szerint én nem vagyok tapasztalt.:D
2019. márc. 14. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Ez enyhén emelkedett vércukorszint, még dokihoz se kell menni vele. Gyógyszert meg aztán végképp ne kezdj el szedni, amíg magasabb nem lesz. Valószínűleg enyhe inzulinrezisztenciád van csupán.
2019. ápr. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!