Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Okozhat-e néma reflux /...

Okozhat-e néma reflux / allergia ilyen tüneteket a szájban? (KÉPEK)

Figyelt kérdés

A problémám, hogy állandóan (két havonta 1x) középfül gyulladásom van, amiből már nagyon elegem van.

Több fül-orr-gégésznél voltam, de a problémát soha nem oldottuk meg, mindig csak a tüneteket tudtuk kezelni pl antibiotikum, erős kikevert orrspray-ek ...


2018 augusztusban kivették a garatmandulám, de nem oldott meg mindent, inkább úgy mondanám, ha lebetegszem nem kell 10 napig kúrálnom magam (tea, forró só a fülre ...), hanem 2-3 nap alatt feltudok épülni, de ettől független a garatgyulladás mindig megmarad, csak valamennyire szinten tudom tartani pl.: hideg víz / hideg levegő / stressz rosszat tesznek és kiterjed a gyulladás az orrgarat, majd fülkürthurut képződik és onnét már csak egy lépés a középfülgyulladás :(


Nagyon örülnék, ha végre meglenne a probléma forrása, így 5 év után, mert már nagyon az életem rovására megy. Nagyon örülnék, ha tudnátok valami visszajelzést, adni, hogy mi lehet a fő probléma.


Reflux vizsgálatra ápr 26-án megyek / Allergia vizsgálatra valamikor a közeljövőben mennék, de már csak magánhoz, de nem tudom kihez és hová (Budapest). <- annyira félek, hogy nem találunk semmit és akkor megint letör a kedvem és depresszió


[link]

[link]

[link]



2019. márc. 16. 16:11
 1/2 A kérdező kommentje:

SZTK allergia vizsgálaton kimutatták, hogy poratkákra allergiás vagyok (ha szedtem antihisztamint ha nem akkor is fennáll a problémám).

Azt figyeltem meg ha sokat eszem utána jelentkezik a probléma, most ügyelek erre hogy minél kevesebbet egyek, de most pl 2 hete így eléggé fáj a torkom, hiába a házi praktika / tantumverde / sztreptils nem segítenek. Büförészek és a torkomat köszörülöm

2019. márc. 16. 16:17
 2/2 Kutyumutyu94 válasza:
Szia! Nekem is ugyanez a problémám. Allergianak mondják, fulkurthurut. Már egy éve tart és nem akar múlni. Van hogy hetekre tünetmentes aztán a semmiből újra... Poratkara meg sokmindent allergiás vagyok de soha életemben nem volt fül problémám csak a mandulaműtét után. Gyomortukrozes em volt akkor azt mondták nincs refluxos, de a fül orr gégeszet én mondták hogy piros a gége és rakerdeztrk a refluxra. Feltettek legalább vagy 6 kérdést ami a refluxra irányult és nálam semmi tünet nincs úgy azt mondták nincs refluxom. Nagykn unom már a dolgot és folyton a refluxod jár ah agyam hogy mivan ha mégis az... A sok fulkurthurut tol már sípol és dobog is a fülem :( neked mit mondtak a vizsgálatokon azóta? Megoldodott a probléma?
2019. nov. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!