Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lehet a betegségem?

Mi lehet a betegségem?

Figyelt kérdés
Már lassan egy éve besárgul a nyelvem, olyankor a pajzsmirigy is megduzzad. Ez általában tart 1-2 hétig, aztán néhány hétig minden visszaáll. Majd újrakezdődik. Ilyenkor gyakran haspuffadás is kíséri. Újabban nehézlégzés és tompa hátfájdalom is társult. Tavaly júniusban voltam teljes vérkép vizsgálaton, nyaki ct-n és ultrahangon is. A vérkép eredménye teljesen jó volt, a ct a pajzsmirigyben két göböt mutatott ki, 4 és 6 mm-esek. Voltam endokrinológusnál, orr-fül-gégésznél(magánorvosok), ahol azt mondták egyöntetűen, kezelést nem igényel, aggodalomra semmi ok. A közérzetem viszont ilyenkor rossz. Ehónapban újabb vérkép vizsgálatot és most már mellkasi röntgent is kérek. Talán köze lehet az egésznek a jobb oldalamon lévő kb. 1 cm átmérőjű kis mozgatható csomónak is... Nem tudom... Mi a véleményetek? Mi lehet ez? Volt már valakinek hasonló tapasztalata? Nem vagyok nyugodt... 38/F

2019. márc. 16. 19:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha tartósan nyirokcsomó megnagyobbodásod van akkor a hematológián a helyed. Amúgy meg ne add fel. Addig menj amíg nincs meg az ok. Sok a rossz orvos sajnos. Ne hagyd magad lerázni.
2019. márc. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem nyirokcsomó, hanem pajzsmirigy megnagyobbodás.
2019. márc. 16. 22:24
 3/3 anonim ***** válasza:
Mellkasról is jó lenne ct. A röntgenen nem sok látszik. Hátha abból kiderül valami. Nagynénémnek is vannak göbök a pajzsmirigyében de neki nincsenek ilyen tünetei. 😕
2019. márc. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!