Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gyomor érzékenység nyomásra,...

Gyomor érzékenység nyomásra, ha a hasamra ráfeszitek köldök fölött felül akkor is. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Pár éve még tavaly is bekaptam kemény uteseket gyomorszájra mivel karatezom és ez full kontakt. Azóta ha ráfeszítek vagy kinyomom a hasam felül akkor enyhén fáj is. Ha megnyomom mélyebben akkor is érzékeny a gyomorszaj körüli rész. Sokat köhögök és esténként hason fekszem, akkor is picit fáj, majd reggelente gyomorégésre kelek és a nyelvem kicsit foltos. Mikor nyelek és akkor ráfeszítek ott akkor utána mindig böfögnöm kell. Verkepem rendben van, a doki szerint lehet hogy egy kis rekeszserv alakulhatott ki. Dohányzom is az is ingerli illetve annyira parázok hogy valami komoly bajom van hogy sokat nyomkodom. Súlyom rendben, etvagyam is és a székletem picit világosabb, agyag szinü minden nap bármit eszek. Pár hete volt egy buli ami után epét hánytam másnap, annyira nem bírta a gyomrom a sok italt. Nagyon fosok hogy gyomorrák lehet pedig ennyi idősen elvileg nem jellemző. 26 éves vagyok és rendszeresen sportolok ezért is zavar hogy régen jobban bírtam a hasra mert utest most viszont ha megfeszitem is fáj. Mi lehet a bajom? A gyomorszaj érintett csak illetve puffadok sokat. Előre is köszi a válaszokat.

#has #gyomor #reflux #sav #rekeszserv
2019. márc. 19. 22:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Tipikus rekeszserv meg reflux tünet nekem is ez van. Keress rá a reflux diétára és próbáld tartani. Sokat segíthet. Kisebb adahokban egyél többször egy nap. Lefekvés előtt ne edd túl magad. És jagyd abba a dohányzást mert az sokat ront ezen a helyzeten és sajnos tenyleg rakot okoz. Tüdő, nyelőcső, gyomor

..stb. ha erről nem mondasz le nem leszel jobban. Kerüld a fűszeres paradicsomos ételeket, kávét, buborekos italokat, csípős ételeket és a csokoládét édesseget. Feherakac tea jó erre a betegsegre, csökkenti a gyomorsavat. Minden nap igyál egy.cseszével. ha fájdamaid vannak a salvus víz is jó lehet. Bármelyil patikaban kapható. Nem finom előre szólok. A fehérakác tea viszont nem rossz,m üresen fogyaszd .

2019. márc. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet! Próbáltam már a salvus vizet de azt éreztem hogy reggelente jobban égett tőle a gyomrom. Pantoprazole és mostanra már esomeprazolet írt fel a doki. Még azt vettem észre hogy kohogeskor sárgás és sűrű nyál jön fel amit nem tudom mire vélni.
2019. márc. 20. 14:18
 3/5 anonim ***** válasza:
A reflux köhögést is okozhat meg váladekképződest is mert éjjel a nyelőcsövedet marja és sérül tőle.
2019. márc. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A savlekötőkkel csak óvatosan. Sok mellekhatasuk van ha hosszabban szeded. Pl. Magéziumot érdemes mellé szedni mert nehezebben szívódik fel. Nekem volt magnezum hiányom pantoprazol mellett jól megijedtem mikor már az arcomban is aladtak az izmok. Csontritkulást is okozhat meg b12 hiányt. Ideig óráig s3gít de hosszútávon jobb valami alternatív módszert keresni.
2019. márc. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk a sárgás valadekot a rohanyzas is okozhatja. Ha a hasadat ütik meg senkinek nem használ. Bármilyen sérülést összeszedhetsz. Hiányzik, hogy megrepedjen a gyomrod? Jó dolog a sport, de ésszel. 😉
2019. márc. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!