Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Antibiotikumtól emésztési zavar?

Shyzx24 kérdése:

Antibiotikumtól emésztési zavar?

Figyelt kérdés

a kérdésem a következő lenne !? márc 14 én irtak fel nekem egy azi sandoz nevezetű gyógyszert 500 mg os h jajj minden bajom el mulassza , naív voltam ... tehát amikor bevettem semmi desemmi bajom nem volt , 3 napos kura volt elvileg , de azóta csak szó szerint SZARakodok :) nem vízszerű hasmenés , hanem inkább ilyen lágy széklet .


evés után , pár órával már érzem hogy mennem kellene nagy wc re . felpuffadok , bélgáz , stb ! de ugyan ugy éhes vagyok mellette és nem fogyok meg semmi , próbálok pozítivan nézni előre és nem agyaskodni rajta h valami komolyabb lenne , a kérdésem az : hogy valakinek voltak már ilyen tünetei? vagy lehet nem is ez lenne baj? szedek probiotikumot mellé amugy most már , csak akkor nem amikor szedtem a gyógyszert mert ugye semmi tünetem nem volt , de azóta napi 2xer 3xor megyek a wc re . tippek? előre is köszi



2019. márc. 25. 20:51
 1/2 anonim ***** válasza:
A gyógyszer alkalmazási előirata szerint 10 betegből 1-nél hasmenést okoz. Ez azért van, mert a bél hasznos baktériumait is kiirtja. A probiotikum hasznos. Próbáld meg még a kefirt és általában az emésztést nem terhelő ételeket (nem zsíros, nem fűszeres) fogyassz. Kerüld az alkoholt, kávét. Időre van szüksége a beleknek, hogy helyreálljanak egy ilyen sokkból.
2019. márc. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én három egymás utáni napon elrágtam 1-2 gyerekeknek szánt protexin tablettát. Azóta olyan az ürített béltartalom, mint azelőtt soha. Lágy, alaktartó, nem tapad a fajanszhoz és könnyű a székelés.
2019. márc. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!