Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tegnap hajnalban a gyomorsav...

Tegnap hajnalban a gyomorsav nagyon kinzott olyat ettem amit nem kellett volna és ma ugyérzem mintha a légutamat irritálná valami és csak köszörülöm a torkom és köhécselek ez lehet a savtol?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 2. 15:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Szódabikarbóna vízzel jó arra...
2019. ápr. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Lehet igen.


Továbbá érdemes lenne lefekvés előtt pár órával már nem enni. Én pl. éjfél körül szoktam feküdni, 9 után már nem eszem semmit, csak iszom, de azt sem túl sokat, mivel éjjel nem járok pisilni, így nem akarom, hogy reggelre szétfeszítsen a hólyagom.


Viszont már volt olyan, hogy lefekvés előtt közvetlenül nem túl sokat, de ettem, hason elaludtam, majd az éjszaka közepén arra ébredtem, hogy fulladok a gyomorsavtól. Baromi rossz. De ha betartom a fekvés előtt pár órával nem eszem dolgot, akkor semmi bajom.

2019. ápr. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De most nem ég a gyomrom csak a torokköszörülés zavar és a nyálam is édes
2019. ápr. 2. 15:58
 4/7 anonim ***** válasza:

Itt nem is a mostról van szó, hanem a jelenségről. Igyál sokat, mentolos cukorka, citromos víz, szódabikarbóna, van több variáció.


Amúgy a reflux tud torok köszörülős tünetet okozni. Nyilván ez nem egyenlő azzal, hogy neked most az van, de az is valahol elkezdődik.


Viszont reflux ellenszere az életmódváltás, orvos savlekötőt ír fel, de nem a savval van a baj, hanem a nyitott gyomorszájjal.


Egyik ismerősömnek citromos vizet ajánlott a dietetikusa, az segített neki kijönni belőle.


Mindegy, ha a tünetek megmaradnak több nap múlva is, akkor fennáll a reflux gyanú. Aminek általában gasztroenterológia, gyomortükrözés a vége. Rutin eljárás, kb. mint az általános labor vizsgálat.


De egyelőre ne erre állj rá, nézd meg, hogy milyen kaja váltotta ki, ismétlődik-e, kapar-e holnap után is a torkod, stb. Puding próbája az evés, tesztelgesd. Csoki, alkohol, túl zsíros kaja, savas zöldség / gyümölcs, pl. paradicsom, narancs, sok hús, ezek mind fokozzák a savtermelést.


No meg a túlsúly, mozgáshiány is hozzáad még a jelenséghez.


De kezd a szódabikarbóna, citromos víz kombónál, lefekvés előtt 2-3 órával meg már ne egyél.

2019. ápr. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nekem már volt gyomortükrözésem 2x is februarban volt a comtrol és ott irták a papiromra a refluxot a pantoprazolt szedem a csokit azt nagyon szeretem és hiztam is sokat
2019. ápr. 2. 16:11
 6/7 anonim ***** válasza:

El kéne engedni a csokikát, vagy legalább szépen csökkenteni, és elkezdeni aktívan mozogni, sportolni, az segít a refluxon.


Amúgy a kávé is tiltott gyümölcs ilyenkor, bár azt kilehet váltani koffeinmentessel.

2019. ápr. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Akkor a reflux okoz torokköszörülést és köhőgést mert közben poratka és por allergiám is van és reggel mindig köhögnöm kell
2019. ápr. 2. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!