Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fél óráig törött azbeszt...

Fél óráig törött azbeszt palákat pakoltam és nem tudtam róla. Mostmár előreláthatólag biztos lesz tőle valami bajom 15 év múlva?

Figyelt kérdés

Egy tetőtérben le kellett hordanom 8 zsák palát.

Mellettem törték is,hogy beleférjen a dobozba.


10 percig maszk nélkül voltam és utána 15 percig papír maszkban.

Utána tudtam meg,hogy ez régi azbesztet tartalmazó pala.


Azután eltűntem arról a helyről,de viszont nagyon tartok tőle,hogy bajom lesz 15 év múlva ebből.


Szerintetek nagy esély van erre? :(


2019. ápr. 4. 12:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Nincs rá túl sok esélyed.
2019. ápr. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ennyitől nem lesz bajod.
2019. ápr. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha nem fogsz dohányozni, akkor tuti nem lesz bajod.
2019. ápr. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát marha jó! A főnököd nem szólt, hogy végig legyen rajtad maszk? Neki tudnia kellett volna. Utólag már hogy bizonyítja valaki, hogy ettől lett beteg? Érdeklődj utána, aki ért hozzá, hogy ennyi is okozhat-e károsodást. Annyi hülyeséget hallani mostanában az azbeszttel kapcsolatban, hogy én a helyedben biztos keresnék valakit, dokit, vagy fogalmam sincs, kit, szakértőt. Jobb félni, mint megijedni.
2019. ápr. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nyugodj meg, ettől semmi bajod sem lesz, rengeteg hülyeséget összehordanak erről.
2019. ápr. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az azbesztről bizony nem ok nélkül mondják, hogy veszélyes. Persze nem borítékolható, hogy bajod lesz tőle (mellesleg a lappangási idő 20-40 év). Gondolj bele, sokan leélik az életüket azbeszt tartalmú tárgyak mellett (cső, fék, szigetelés, kerítés, tető, matrac, lepedő, járólap, mennyezet, stb. stb.) és mégis mástól halnak meg. Ha mondjuk szabadtéren folyt a munka, akkor máris jobb, jobban tudott szellőzni, mint mondjuk beltéren. Azért egy 5 évente menj el tüdőszűrésre, a jobb félni mint megijedni elv értelmében.
2019. ápr. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!