Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vesekő, vagy vesehomok?

Zimike kérdése:

Vesekő, vagy vesehomok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Két hét alatt 2x begörcsölt a bal oldali vesém. Illetve időnként véres is a vizeletem, ha keveset iszom, illetve időnként nem fáj, csak érzem a veséimet. Ma voltam ultrahangon, nem találtak semmi nyomát vesekőnek. Se semmilyen szerven nem láttak elváltozást. A radiólogus mondta, hogy lehet vesehomok, vagy kisebb kő, ami nem látszik. Másnak is volt hasonló tünete?



2019. ápr. 15. 13:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Ultrahangon nehéz megmondani a vesekövet. A vesekövet csak röntgennel lehet 100% ban kimutatni.


A vesében levő vesekő nem okoz fájdalmat. És nem a vesed görcsöl. A fájdalom akkor van, hogyha: a vesekő elakad az ureterbe. Ilyenkor a vizelet azon az oldalt nem tud megfelelően távozni. Ez okozza a fájdalmat. A fájdalom igen erős görcsös fájdalom lesz amit oldalt, elöl, és hatul is erezni fogsz a vese környéken. A fájdalom addig tart amíg a kő elnem tűnik onnan. Véleményem szerint ez a dolog a legfajdalmasabb betegségek közé sorolnám . Átéltem és tudom milyen borzasztó.


Szóval szerintem inkább homok lehet, de azt vizeletből lehet látni. A vérzés meg valószínűleg a húgycső sérüléséből származik, de ezt inkább orvos mondja meg.


A vérzés miatt én azonnal urologushoz fordulnék a helyedbe.

2019. ápr. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Röntgenen sem látszik a kő, ha nem nagy vagy nincs olyan helyzetben. Ennek a diagnosztikája az UH, felesleges a röntgen. Még ha látszik is, utána úgyis kell UH, felesleges sugarazni. Homok meg szintén nem lâtszik röntgenen,esetleg kontrasztanyaggal, cystográfiával.
2019. ápr. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Érdekes, hogy UH nálam semmit nem mutatott ki. Kicsi kő volt. A röntgenen tökéletesen látni. Az orvos is azt mondta sokkal jobb diagnosztizalasra. Szóval ennyit erről.
2019. ápr. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nálad így volt, mert ez attól is függ, hogy milyen az elhelyezkedése a kőnek, az UH-t aki végzi, mennyire figyelt oda, milyen volt az UH gép felbontása, stb.

Vannak nyílván kivételek, de alapvető kőre az UH vizsgálómódszer, mármint úgy értem elsődlegesen. Többféle kő létezik, natív hasi röntgenvizsgálattal a kalciumtartalmú kövek ismerhetők fel. Ezután persze az nem baj, ha a röntgen vizsgálat is megvolt, így nálad 100%-os sikerű volt a diagnózis, ennek ez a menete.

De hogy a Kérdezőre visszatérjünk, a kő sem minden esetben látszik és persze lehet homok is, bár az nem okoz görcsöket. Ha már ilyen tünetek vannak és az kőtől lenne, akkor látszana UH-n is véleményem szerint.

A kezelőorvosod feladata azt eldönteni, hogy szükséges-e kiegészítő vizsgálat, mint pl. a röntgen vagy CT, hogy esetlegesen más problémákat is kizárjanak, ha a panaszok krónikusan fennálnak.

2019. ápr. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vesehomokot kimutathatja az UH ,de nem a homokot hanem ha az erek meg vannak erősödve azt látják UH-val.
2020. ápr. 27. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ugyanez volt nálam, alaposan megnézte UH-val az orvos magán klinikán, semmit nem látott. Azt mondta vagy homok, vagy mozgásszervi eredetű. Idén éreztem újra ilyen görcsöt, ugyanúgy, ahogy tavaly UH előtt. Nem tudom, mindenesetre vedelem a vizet.
2023. jún. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!