Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Száraz bőr vagy bőrbetegség?...

Száraz bőr vagy bőrbetegség? Normális ez?

Figyelt kérdés

Kezdem azzal, hogy mindig is probléma volt, hogy ősszel/télen nagyon kiszáradt a kezem, de ez most kicsit másmilyen. Kb. október óta a kézfejem (vagyis a kezemnek az a része, ami kilóg kabátból,pulcsiból) nemcsak nagyon száraz, hanem barnás színű, feltűnő a színkülönbség. Helyenként, főleg a bütyköknél piros, apró sebekkel van tele, melyek időnként szétrepednek és nagyon enyhén véreznek. Dolgoztam pár hónapig egy olyan helyen, ahol nagyon gyakran kellett kezet mosni és mosogattam is minden nap elég rossz minőségű mosogatószerrel. Akkor nagyon durva volt a kezem, már fájt a kézmosás, teljesen vörös/barnàs volt a kezem és tele mindenhol vérző repedésekkel, de ezt a munkahelyet már 2 hónapja otthagytam. Lehet még annak valamiféle utóhatása? De hamarabb kezdődött, minthogy elkezdtem ott dolgozni... Egész télen kesztyűben jártam, kentem már mindenfélével, Nivea, Neutrogena, Bepanthen Sensiderm, Mixa, Eucerin, szóval elég drága krémekkel, de a színkülönbség nem tűnik el, a többi is csak mérséklődik. Ja igen, nem viszket és szerintem nem úgy néz ki, mint az ekcéma, nem hámlik, mint a pikkelysömör és máshol nem tapasztaltam, csak a sima bőrszárazságot, ami testápolótól elmúlik.

Köszi, ha elolvastad!



2019. ápr. 18. 23:55
 1/1 anonim válasza:
Menj el egy bőrgyógyászhoz ő biztos tudja én így sajnos nem igazán tudom😅
2019. ápr. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!