Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan kezdjek bele lemondani...

Hogyan kezdjek bele lemondani a cigirol?

Figyelt kérdés
Most voltam beteg 2hete. Most megint vissza estem. Cigizek es az gyengiti az immunomat a cigi. Hogyan tegyem le egy nap alatt? Hogy ne kivanjam a cigit.
2019. ápr. 19. 09:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Legjobb úgy kezdeni a napot, hogy már rá se gyújtasz, legalábbis nekem könnyebb volt megállni már a nap kezdetén, mint rágyújtani, és utána nap közben lemondani róla.

És jobb egyből letenni, mert a csökkentés nem működik, akkor folyton üzletelnél magaddal, hogy mennyire csökkentsd és mikortól.

Foglald le magad akármivel, ha jön az inger, rágcsálj valamit helyette.

Valamilyen mozgásformába is belekezdhetsz, ez lehet kitartást igénylő sport is, amitől kimerülsz, vagy felszabadító is, mint a biciklizés. Utána nem fogod annyira kívánni, ráadásul segíteni fog, hogy ne szedj fel pluaz kilókat.

Kezd el befőttes üvegbe dobálni a cigi árát, az összegyűlt pénzből jutalmazd meg néha magad. Akár rollert is vehetsz, ha erős dohányos vagy, egy hónap alatt összejön egy komolyabb roller ára, sportolni pedig az is jó. De vehetsz belőle mást is, amit eddig nem engedhettél meg magadnak, mert cigire ment a pénz.

2019. ápr. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én úgy hagytam abba, hogy elköltöztem. Az új környezetben könnyebb volt új szokasokat kialakítani. Az új lakásban nem volt berögzült rituáléja a dohányzásnak. Egyszerűen nem gyújtottam rá többet. Hónapokig állt még a maradék cigi a fiókban. Megnyugtatott, hogy ott van. Pár hónap elteltével kidobtam. Az új szokasom a kiülök az erkelyre teázni lett a kiülök az ablakba cigizni helyett. Mikor abbahagytam 2-3 alkalommal még éreztem egy nehéz nap után, hogy jaj de rágyújtanék. Aztán az is elmúlt. Ma már a szagától is rosszul vagyok. Keptelen lennék rágyújtani.
2019. ápr. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!