Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hányás, hasmenés, láz betegség...

Hányás, hasmenés, láz betegség mennyire fertőző?

Figyelt kérdés
Szóval scak érdekel, hogyha a valaki ilyenben van, akokr, ha közösségber megy mekkora valószínűséggel kapja el a méásik ember a betegséget? Milyen szoros 'kapcsolatban' kell állniuk? Vagy miktől függ? Ha szexelnek, elég egy puszi, ha leül valaki mellé a buszon, vagy elég, ha csak egy megbeszélésen ül egy ilyen ember?

2019. ápr. 19. 20:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Minden az immunrendszertől függ. Én legutóljára kislány koromban Hanytam azóta van egy 5 ,éves fiam aki 3 éves kora óta minden évben bele esik ebbe a vírusba. Eddig egyszer sem kaptam el tőle (kopp kopp kopp). Egyébként ha nincs semmi féle fizikai kontaktus akkor nem valószínű, viszont ha már érintkeztek akkor igen de az sem garancia rá. Ha elég erős az immunrendszered akkor tuti nem kapsz elsemmit. Levegő útján is jól terjed, de inkább csepp fertőzéssel. Fontos az alapos kézmosás, ha olyan helyre mész mindig legyen nálad kéz fertőtlenítő. Tulajdonképpen mást nem igazán tehetsz,még annyi hogy napi min. 1000 mg C vitamint szedj. Igyál sokat így tisztul az vér. Öltözz évszaknak megfelelően. Ha bármi kérdésed van akkor csak írj.

Egy szociális ápoló

2019. ápr. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Több vírus okozhatja. A calici pl. annyira fertőző, hogy egy házibuliban eljött egy srác aki 3 napja volt túl rajta. 2 nap után mind hánytunk akik ott voltunk. Pedig nem ittunk a poharából. Én hajlamos vagyok rá sajna amúgy is. Bárkinek van elkapom. 2 evente mindig megy a műsor. Szerencsere gyorsan gyógyul. 1 hét és mintha nem is lett volna.
2019. ápr. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Sajnos nagyon fertőző.


Egy háztartásban biztos, hogy elkapod, de el lehet kapni WC-n is.


Havi 2 alkalommal mimdig elkapunk valami vírust, anyám hozza haza a gyerekektől...


Nem szexuális úton terjednek, bár ott annyira szoroa kapcsolatba kerültök, hogy tuti.


De lég, ha beül egy terembe egy fertőző beteg, vagy rád lehele, esetleg megfogod utána kilincset.


Szellőztetés sokat segít, de pont ezért vannak az iskolában végeláthatatlan vírusok.

2019. ápr. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Hányás, hasmenés nem feltétlenül vírus. Lehet gyomorrontás is
2019. ápr. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A fertőzött szennyezett keze által megfogott tárgyakkal terjed, illetve a calici pl. hányásból elpárologva is tud.
2019. ápr. 29. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!