Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Melyik levegő jobb az asztmás...

Melyik levegő jobb az asztmás embernek?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy nemrég derült ki hogy asztmás vagyok, és kaptunk prospektus, anya elolvasta és azt írta hogy a száraz levegő a jó, ezt ugye kipróbáltuk, és mondta hogy nekem még nehezebb így levegőt kapni, ezután kipróbáltuk hogy bepárásítottuk kicsit a levegőt a szobámban, így már sokkal könnyebben kaptam levegőt


És ugye az lenne akkor a kérdés hogy melyik levegő típus jobb az asztmának? A száraz vagy a párásított?



2019. ápr. 20. 22:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább az a lényeg, hogy a ház amiben élsz, ne legyen dohos, penészes. Én is asztmás voltam kiskoromban, anyu sokat szellőztetett, mert vályogházban laktunk. Az meg ugyebár eléggé dohos, ha szellőzetlen.
2019. ápr. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem a kissé párás jó! Túl meleg pedig soha ne legyen bent! Én ha elkezdtem fulladni, akkor próbàltam a pipákat nem azonnal alkalmazni, hogy ne szokjak annyira hozzá, így elővettem az inhalálót, salvus vizet tettem bele és csak úgy simán engedtem ki a szobába a gőzét. Ha nagyon fulladtam akkor salvus+berodual csepp egyben és úgy a számhoz vagy csak a szobába. Viszont a száraz levegő nekem soha nem volt jó! Ahogy a túl meleg sem. Olyankor kezdődött és azonnal nyitottam az ablakot tèlen is, hogy szellőzzön át a szoba. Nekem soha nem mondta a dokim, hogy száraz legyen a levegő. Az a tüdőt/torkot szerintem mégjobban ingerli. Viszont az előírás lehet az. Mindenesetre nekem az ellenkezője vált be!
2019. ápr. 21. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Párás hűvös. Nem véletlenűl ajánlják a barlangterápiát
2019. ápr. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!