Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez mennyire számít alacsony...

Ez mennyire számít alacsony vernyomasnak?

Figyelt kérdés

Ma reggel nagyon rosszul voltam alig bírtam állni hányingerem volt szedultem is fura volt az egész

De el mentem iskolába. Aztán inkább haza jöttem mert annyira rosszul voltam már. Most meg mértem a vérnyomásom és 85/40. Az alacsony ?



2019. ápr. 23. 20:17
 1/3 A kérdező kommentje:
17 éves vagyok.
2019. ápr. 23. 20:18
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez alacsony. Sok vizet igyál.
2019. ápr. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A krónikus hipotónia a WHO definíciója szerint akkor mondható ki, ha a szisztolés vérnyomás (a vérnyomás első értéke) nők esetében 100 Hgmm vagy annál alacsonyabb, férfiak esetében 110 Hgmm vagy kevesebb, a diasztolés értéktől (a vérnyomás második értéke) függetlenül.


A vérnyomás értékelésében mindemellett irányelv, hogy egy alkalommal mért kóros érték nem tekinthető kórjelzőnek, ugyanis az aktuális vérnyomásértékeket számos külső és belső tényező módosíthatja.


A krónikus hipotónia nem ritka állapot, leginkább fiatal nők körében fordul elő.

2019. ápr. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!