Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Okozhatja a panaszaim reflux?

Nessy25 kérdése:

Okozhatja a panaszaim reflux?

Figyelt kérdés
Kiskoromba is éreztem h feljön a torkomba a sav, de sosem foglalkoztam vele. Már 25 vagyok, pár éve voltam gyomortükrözésen ahol közölték refluxom van, és menjek majd vissza kontrollra. Ez 5 éve volt. Most megyek másodikán mert ez már tarthatatlan. Már elértem azt a szintet, hogy csak otthon merek enni, ágyban, étterem, nyilvános hely kizárva, mert utána mindig kellemetlen érzésem van a gyomromban. Néha meghánytatom magam, tudom, hogy ez nem jó, de utána annyival jobb, elmúlik a kellemetlen érzés. A reflux kihathat az egész testemre? Én nem csak a gyomromra panaszkodom, hanem gyenge vagyok, ver a szívem, mintha folyamatosan beteg lennék.És talán még hőemelkedésem is van. Mindig akkor érzem ezeket mikor sok a savam. A cigit már lecsökkentettem napi egy szálra, de azt is lekell raknom, tudom. Szinte már nincs olyan étel amit ehetnék, és ne érezném kellemetlenül magam. Gyenge vagyok, a torkomban folyamatosan termelődik a slejm, bár ennek nem tudom mi köze a gyomorsavhoz. Ha egy picit ideges leszek rögtön érzem h termelődik a sav, lüktet a fejem, tényleg minden bajom van, bár tény h nem is teszek semmit, hogy jobb legyen. A kérdés az volna, hogy elképzelhető hogy mindent a reflux okoz? Mert a gyomorsavat még értem, de a közérzetem, miért rosszabb, miért érzek gyengeséget, lüktetést a fejemben, szívdobogást?

2019. ápr. 29. 20:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nem vagyok orvos, de ez akkora reflux, mint a nagyágyú!

És csak 5 év múlva mész orvoshoz??? Kezeltesd magad, mert gyógyítható.

2019. ápr. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igen tudom, de hogy őszinte legyek, rettegek a gyomortükrözéstől. Úgy voltam vele, hogy majd elmegyek majd elmegyek, de idővel talán annyira hozzászoktam a rosszulléthez, hogy már fel sem tűnt, hogy ha egy normális ember belebújna a testembe, akkor rögtön érezné a különbséget. Most másodikán megyek a tükrözésre, mert külföldre utazom, és félek így elmenni ennyire messzire. Párom is refluxos, ő emozult szed, én is szedem, bár nekem orvos nem írta fel, nekem nem segít. Quamatel, rennie, szintén nem segít, salvus vizet is próbáltam. Kávét, alkoholt nem fogyasztok, bár azt hiszem, hogy minden más tilos dolgot igen... Mint a pizza, de a paradiocsomos dolgokat kerülöm. Sok tejterméket eszek, de attól sem javul. Meleg ételtől szintén fáj. Szerintem az egyetlen étel amitől nem fájna az a hideg rizs, natúr csirkemellel, attól nem lenne bajom. Ha felír nekem gyógyszert akkor is diétáznom kell, vagy ehetek utána bármit?
2019. ápr. 29. 21:02
 3/15 anonim ***** válasza:

Az orvos megmondja mit lehet és mit nem szabad enned.

Én is voltam gyomortükrözésen. Ma már valahová leírtam, hogy úgy nyeltem a szondát, mint kacsa a nokedlit. Az orvos megmondta mikor nyeljek, nyeltem és pillanatok alatt problémamentesen lenn volt a szonda. Tedd azt, amit az orvos mond. Hidd el, hogy nem problémás, csak nyelni kell.

2019. ápr. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Gyógyszer mellett is vigyázni kell az étkezéssel, savas ételek, édesség, cigi, túl zsíros/fűszeres ételek nem jók.

Ne hánytasd magad, mert amúgy is felmart a nyelőcsöved a sok savtól és még nagyobb baj lehet a hányás miatt.

Stressz hatására jobban előjön a reflux és az egyéb tüneteid is az idegesség miatt vannak, tehát a stresszt is le kellene kűzdened valahogy.

2019. ápr. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Szia. Több ismerősöm is küzdött refluxal. Miután már mindent megpróbáltak, adtak egy esélyt az alternatív gyógymódoknak is. Többüknek segített. Nagyon sokan azt állítják, hogy a reflux a túl gyenge gyomorsavtól van és a savlekötők csak rontják a helyzetet. Én nem értek a kémiához és az anatómiához, csak azt mondom, amit személyesen láttam. Keress olyan embereket, akiknek sikerült megoldani véglegesen a reflux problémájukat és próbáld megfogadni a tanácsaikat. Veszíteni valód nincs.
2019. ápr. 30. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Elutazom japánba 3 hónapra, emiatt feszült vagyok, izgulok, pedig alapvetően nem vagyok stresszelős típus. Már nagyon szendvedtem tegnap megettem üresen egy fél kiflit, utána müzlit hideg tejjel, és jobban lettem. Sajnos nem eszek rendszeresen, colával cigivel nyitom a napot, és először délután 3-4 fele étkezem, tehát nem kéne csodálkoznom. Mindenesetre köszönöm a tanácsokat, a hőemelkedést mi válthatja ki?
2019. ápr. 30. 10:42
 7/15 anonim ***** válasza:
IBS vagy Chron -betegség nem merült fel?
2019. máj. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Cigi és kóla tilos lenne.
2019. máj. 2. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sajnos ez tipikus reflux! Illetve estleg nincs e valamilyen étel allergiád mellé... Vagy épp nem e az alakította ki! Èn 6.éve vagyok refluxos. Millió vizsgàlaton estem àt mert nyelèsi zavartól kezdve, torok, arcüreg,gyomor gyulladásig minden előjött ami csak tudott! 😡 Volt hetekig felkelni alig tudtam, illetve enni semmit! Sokszor megettem az ételt, lehajoltam és vissza is köszönt a sav... Illetve hányszor aludtam ülve! idegileg kikészültem a tünetek miatt is. Tévhit, hogy sok a sav a szerveztben, épp az ellenkezője, kevés... Jól tudja az egyik kommentelő is! Ez bizonyított tény, csak akkor ha meggyógyulna mindenki, miből élne a gyógyszeripar???!!! Az Esomeprazol Sandozt 2évig szedették velem egyhuzamban, nagy dózisban, amikor nemrég egy orvos megkérdezte tőlem alkalmassági vizsgálaton, hogy mióta szedem én azt és közte kontrollt tartanak??? Mert szünetekkel lehet szedni és kevés ideig, illetve ellenőrzéssel, mert gondokat okozhat! Aztàn lett egy orvos ismerősöm, megkérdeztem, ő is azt mondta el, amit fentebb írtam, hogy kevés a sav, nem pedig sok... Illetve, ha a bélflóra rendbe lenne, akkor megszűnne minden ilyen problèma! Nem praktizál már mert nem hajlandó azt csinálni amit előírnak, hogy nyomja a gyógyszert orrba-szájba, ha kell, ha nem! A gyógyszertári bélflóra javítóba szabàlyzó anyagok vannak...Ezt kémikus mondta. Ne gyógyuljon màr meg teljesen az ember! Minden a bélfórából indul ki. Depi, ideg, gyomor, allergiás stb problémák. Én azt mondtam nemrég, hogy elég volt!!! Mérgezzék a saját családtagjaikat! Egyik naprol a másikra letettem a gyógyszereket! Áttértem természetes gyógymódra, kezdek jobban lenni! Talán ha x évvel hamarabb kezdem el, nem jutottam volna idáig. 😞
2019. máj. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem milyen természetes bélflóra javítót alkalmaztál?

Szintén ez van nálam is, kötnék le a savat, de szerintem alapból nem is volt, és mikor mondom, hogy nem használ a századik lekötő és pr.p. gátló akkor a válasz: jó emeljük az adagot...áhhhh , ki sem váltom, már dokihoz sem megyek eldöntöttem...

2019. máj. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!