Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gyomorégés okozhatja ezt?...

Gyomorégés okozhatja ezt? Vagy másra gondoljak?

Figyelt kérdés

Pár hete étkezések után kb egy órával borzalmas hányingerem lesz,néha kibirható néha kibirhatatlan gyomorfájással.

Aztán illetve közben büfögésem van előtte ilyen sosem volt.

Kértem időpontot gasztroóenterologiára,április elejére adtak.

Júliusban voltam gyomortükrözésen hasonló,de nem ennyire intenziv panaszok miatt.Semmit nem találtak.

Ma délután leirhatatlan erősségű gyomorfájdalmam volt,vettem be b6-ot,quamatel minit,nem igazán enyhült ezért bementem a sürgőségire.

Az ápolónô mondta hogy várhatok de felesleges mert gyomortükrözést úgysem csinálnak,maximum egy vérképet.

Adott gyógyszert ,gyomorégésre a fájdalmam enyhült de még mindig picit mintha égne,illetve kvartyog.

Ezek refluxos tünetek mert nekem konkrétan ezt mondta most.Ja ès salvus vízet iszok pár hete.

Mit tegyek?



2019. márc. 9. 17:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Sajnos biztos diagnózist nem lehet így felállítani. Sok oka lehet. Pl. Valami gomba vagy bakteriális fertőzés, megborult belflóra, ételallergia, és reflux is. Ami biztos nem fog megártani ha diétázol kicsit. Főtt krumpli, főtt rízs, pirítós. Kerüld a fűszeres, csípős dolgokat, alkoholt, kávét, cigit, fekete/zöld teát, gyümölcsöket, szénsavas dolgokat, üdoítőket, puffasztó dolgokat és a cukrot. Hátha enyhül valamit. A.salvusvíz jó. Ha már unod a fehérakác tea.is csökkemti a gyomorsavat. Jobb ízű mint a salvusvíz. És talán érdemes egy adag probiotikumot beszedni, vagy natúrjoghurtot enni minden nap egyet. Persze ha nem épp a tejre vagy allergiás. Figyeld milyen ételek után alakul ki. Stressz? Az is tud ilyet csinalni sajna. És ne egyél egyszerre sokat. Inkább többször keveset.
2019. márc. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen tüneteim voltak amikor előjött a reflux, hónapig szedtem gyógyszert, most Peridot vízkúrát tartok, ez nálam bevált.
2019. márc. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Július óta akár fekély is kialakulhatott. Azt is PPI-vel gyógyítják. Próbálj picit diétásan étkezni és szedd a gyógyszert!
2019. márc. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!