Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől magas a vérnyomásom?

Mitől magas a vérnyomásom?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

19 éves vagyok és 14 évesen szűrték ki,hogy a szisztolés értékem magas,akkoriban még nem foglalkoztam vele de olyan 145 körül volt,amire felírt a kardiológus Talliton 12,5 mg ot reggel este 1-1 szemet.Azóta szedem a vérnyomásaim meg általában olyan 130-145/65-75 80 as pulzussal így.Kicsit magas az első érték így is,elvoltam egy másik orvosnál aki akar mellé adni még egy gyógyszert mert megmérte és magas volt,viszont én meg egyszeri mérésből furának találom,hogy egyből felírt egy gyógyszert és nem nagyon szeretném szedni.

Az érdekelne igazából,hogy milyen kivizsgálásra kellene elmenjek ami miatt magas lehet?

Családban nincsen magas vérnyomásos,sportolok hetente 6 alkalommal is nem vagyok elhízva,sok folyadékot iszom,nem kávézok,a sóval is vigyázok és sok folyadékot iszok.Voltam pajzsmirigy tsh n minden rendben volt valamint mellékvese ultrahangon is de semmi.

Mit kellene még megnézessek szerintetek?


köszi a segítséget



2019. ápr. 30. 18:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Azért a kardiológusi vizsgálat az már komoly érv. Ő már olyant is tapasztal, ami a háziorvosnak eszébe sem jut. Úgyhogy vigyázzál a tiltakozással. A szív működését nem csak a vérnyomás értéke jelzi. Szerintem szedd a gyógyszert, és ne vitatkozzál. Nem véletlenül kerültél a kardiológus kezébe.
2019. ápr. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen,de semmilyen vizsgálatra nem utalt be csak felírja a gyógyszert,ki tudja mitől magas.Azt kellene kideríteni
2019. ápr. 30. 19:05
 3/5 anonim ***** válasza:

Amelyik orvos kivizsgálás nélkül felírja az állandó vérnyomáscsökkentőt, az felelőtlen, keress másikat.

145-ös az még nem magas! Csak emelkedett, életmódváltással kell megpróbálni kompenzálni és ha pár hónapon belül nem javul, vagy emelkedik, akkor esetleg lehet gyógyszerrel próbálkozni, viszont még azelőtt érdemes lenne gyógynövényekkel, pl galagonya, fagyöngy is próbálkozni.

Persze tudom, lejjebb vitték a vérnyomás határt.De vajon miért? Azért (is), hogy mégtöbb gyógyszert eladhassanak,nagy haszon!

Egy mérés, az semmi, egy mérés alapján nem írhatná fel, háromszor kell mérni minimum, legalább 10 perc pihenés után, mindkét kézen.Sőt, figyelni kell és érdemes külömbözö napszakokban megmérni.14 évesen aki mérte a vérnyomásod, úgy látszik nem tudta, hogy abban a korban átmenetileg lehet magasabb, gondolom hormonok miatt.

Meg amugy is, az emberek nem egyformák.Nem hiszem, hogy mindenkire jo lenne ráhuzni azt a 120/60-as vérnyomást.

2019. ápr. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha az orvos valamit tapasztal, arról leletet kell adjon.Van a lelet szerint baj? Jo akkor írjon gyógyszert.De ha nincs baj, vagy nincs lelet, akkor mi alapján irja fel?

Szükséges vizsgálatok:

Vérvétel, szív ultrahang, lehet mellkas röntgen is, ekg, egész napos vérnyomásmérés, de lehet terheléses ekg (bármi gyanu esetén).De engem pl hasi uh-ra is küldtek.Persze sokszor nincs kimutatható oka a magas vérnyomásnak, nem feltétlen van oka, ez amolyan civilizácios ártalom sajnos.De a kivizsgálás akkor is kell.

2019. ápr. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A kardiológus ultrahang után azt mondta, semmi gond. Aztán rám tették az érzékelőket 24 órára és kiderült, hogy szivritmuszavar okozta a bajt! Egyszóval ki kell vizsgáltatni és betartani, amit az orvos mond. Agyérgöcs ért, leestem a lépcsőn, időlegesen lebénult a jobb oldalam. Nekem elhiheted. Négy hónap után most érzem jól magam.
2019. máj. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!