Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mik a cukorbetegség, inzulinre...

Mik a cukorbetegség, inzulinrezisztencia tünetei? Hirtelen rosszullét? Diéta okozhat rosszullétet?

Figyelt kérdés

Néha előfordul, hogy hirtelen émelygés, rosszul lét kap el. Lever a víz, enyhe hányinger kap el. Illetve egy furcsa érzés, mint aki mindjárt elájul. Ilyenkor ha eszem egy szőlőcukrot, jobban leszek. Most már mindig van nálam.

Voltam kivizsgáláson, de nem ezek miatt. Endokrinologusnál hormon vizsgálat miatt, a tünetek elhízás, aknés bőr. Hozzá teszem, eddig 20 kg-ot fogytam, és a fogyás stagnálása miatt kerestem fel az orvost. Ő elküldött terheléses cukor vizsgálatra, ahol vették vért, a cukros víz után 2 órával ismét. Az eredmény negatív.

A kérdésem az lenne, hogy menjek tovább? Ez a rosszul lét kezd napi szintű lenni. Diétázom, napi 1450 kalória, 160 g szénhidrát.

A rosszul lét független attól, hogy ettem e előtte vagy sem. Egyszer rögtön reggel történt, most éppen ma nap végén. Ilyenkor már nem igazán eszem szénhidrátot, maximum kevés lassú ch-t. Endokrinologus a diétára annyit mondott, hogy mindent egyek, de keveset.

Félek, hogy egyszer rossz helyen kap el ez a rosszul lét. Volt már, hogy munkahelyen is kivont a forgalomból.

Ilyenkor hova érdemes fordulni?

Most is rosszul lét után ettem cukrot és egy szelet kenyeret és jobban lettem.

Kinek voltak hasonló tünetei?



2019. máj. 11. 18:10
 1/1 anonim ***** válasza:
0%

Ezt úgy tudod kideríteni hogy amikor rosszul vagy, mérsz egy vércukorszintet.

Egyébként szerintem nem vagy az, a cukorbetegségnek nem ezek a tünetei, kicsit utána kellene olvasni...


Tünetei pl: állandó szomjúságérzet, mintha sivatag lenne folyton a szàd --> rengeteg kb napi 5-6 liter folyadékivás --> àllandó pisilés, szemromlás, àllandó viszketés, hirtelen súlyvesztés (pl 2 hét alatt 5-10 kg a semmitől), acetonos lehellet.


Ha meg leesik a vc szinted, akkor idegbeteg vagy, elfog egy nagyon érdekes belső remegés, általàban teljesen tudatában vagy a külvilàgnak mégsem tudsz normàlisan reagàlni az ingerekre ( pl nem azt válaszolsz amit akarsz vagy nem olyan stìlusban ahofy szoktál), egyszerűen bármit képes lennèl bezabàlni, akàr fél hűtőt is, ha kajàhoz jutsz nem bírsz leállni az evéssel, benned van hogy enni kell enni kell.

2019. máj. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!