Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Betegségek

A kérdés

Kell szedni húgysavszint csökkentőt is? Mert azt nem adtak, viszont van Miluritom.

Köszvényt állapítottak meg, de nem volt semmilyen vizsgálat. Kaptam gyulladás csökkentőt. Pár nap alatt el is múlt a fájdalom. Kicsit éreztem feszülést az ízületnél. Egy hétre rá kissé megfájdult, és 3-4 napja ugyanaz a kis fájás van. Diétásan eszek. Sok vizet iszok. Sokat futok. Vagy nem is köszvény? Félek, hogy visszajön. Vagy a futás miatt a zsírégetésből is sok húgysav szabadul fel?

máj. 16. 08:04  Privát üzenet  

A válaszok
Amikor nálam diagnosztizálták a köszvényt, akkor vasat is írtak fel. Szerintem egy kicsit kíméld magad, hagyd a futást egy picit.

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont máj. 16. 08:14 Privát üzenet
Ezt nem egy feszülés határozza meg, hanem a laboreredmény

A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont máj. 16. 08:26 Privát üzenet
A vérvizsgálati laboreredmény megmutatja, hogy kell-e szedni, de más módon diagnosztizált köszvényre is ajánlott szedni, nem is érthető, hogy a háziorvos miért nem írta fel (egyébként filléres árú gyógyszer).

A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont máj. 16. 10:51 Privát üzenet
Húgysavra Miluritot szedek, köszvény miatt. Kerüld a vörös húsokat,illetve menj vérvételre és ott megállapitják

A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont máj. 19. 14:25 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Magas húgysavszint mit jelenthet? /7,8/
A húgysavszint és a pajzsmirigy betegség között van összefüggés? Ha igen, hogyan? Nekem magas a húgysavszintem.
Magas húgysavszint?
Magas húgysavszint 370 (150-339)?
Befolyásolja a kortikoszteroid a húgysav szintet? Nulla környékére le lehet vinni az értékét? Mik a húgysavszint csökkentő élelmiszerek, ha vannak ilyenek?
Neo-Ferrofolgammát szedek vashiány miatt, és miluritot magas húgysav miatt. Kiütések jelentek meg az alkaromon. Létezik az, hogy egymás kölcsönhatása miatt jelentkeztek, vagy...

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Betegségek rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!