Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez már szörnyű. Valami tipp,...

Ez már szörnyű. Valami tipp, tanács, tabletta?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Ez egy gusztustalan kérdés lesz, előre bocsánatot kérek, a nem szép kifejezésekért. Az utolsó 3-4 hónapom szörnyen telik. Borzasztó székrekedésem van. Úgy kell elképzelni, hogy három hónapot nem voltam nagy wcn. Az utolsó hónapban kezdtem néha-néha. Azt is a hashajtó hatására. Az utolsó egy hónapba is csak tán 4-5x voltam. Nagyon kevés szeklet jött is, kevesebb mint fél liter. Nem túlzok. Most is az történt, hogy éreztem, hogy kell. Elmentem wcre, egy órát ültem ott. Nagyon fáj már a hasam. Kb fél óra után úgy gondoltam (gusztustalan lesz!), hogy a kezemmel picit széthúzom ott a dolgokat, mert éreztem, higy nagyon vastag. Nagyon fájt a hasam is és ott lenn is. A kezem véletlenül hozzáért a széklethez, és nagyon nagyon kemény volt. Naponta minimum 3l vizet megiszom. Orvos ajánlotta a Dulcolax tablettát. Sem a tabletta, sem a vegbel kúp nem hozta meg a végeredményt. Semmi természetes dolog nem hajt meg (mustáros tej, forró víz, lekváros kecsap, savanyuságok...) Esetleg valami vény nélkül kapható hashajto, ami a "besült"-et is eltávolítja? Esetleg ha van itt valami orvos, vagy hasonló nagyon szivesen elfogadnek pár tanácsot. Az orvosom mondta, h rostos dologkat kell ennem, de ez sem segít. Pl naponta eszem zabkását. Van h reggelire,vacsira is. Mondta a doki,h probaljak inkább turmixokat enni, hátha. Ez sem vált be. Kanállal ettem az olajat, hátha jobban csúsznak a dolgok(étolajat,olivaolajat,parafin olajat),semmi.

Valami vény nélküli tabletta, por, csepp, kúp?

Köszönöm.



2019. máj. 16. 22:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kórházban leginkább a Bolus laxast, illetve a Laevolac-ot szokták adni, de ha semmi nem jó, akkor keserűsót javasolnak. Undorító, van aki ki is hányja. Ha kipróbálod mindenképp legyen kéznél valami gyümölcslé mondjuk. Sok vizet is kell inni hozzá, a napi 3l jó.
2019. máj. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ezen már csak a beöntés segít.

És utána diétázni és kideríteni az okát

2019. máj. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha beszárad,akkor alulról kell segíteni! Felül hiába lazítod,ha van egy "kődugó" alul!

Vegyél glicerin kúpot! Az síkosít alulról!

2019. máj. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
Tuti módszer: rendelj kaját a Teletáltól! Én kétszer egy hétig fostam tőle, bónuszban hánytam is!
2019. máj. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Patikában vegyél glicerin végbélkúpot!Ez mindenkinél hatásos.
2019. máj. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet ez valamilyen daganat? Végbél- vastagbélrákra nem gyanakszol?


Ha nő vagy, elképzelhető, hogy petefészek- vagy méhnyakrák lehet a háttérben. (Akár csak kezdődő szinten.)


Onkológiai szakrendelésre nem gondoltál még?


Ui: ha már három-négy hónapja fennállnak folyamatosan ezek a tünetek, akkor komolyabb problémára gyanakodnék a helyedben...

2019. máj. 17. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kérj beutalót ez mar nem fér bele az enyje benyjébe. Csináltass egy vastagbél tükrözést és kiderül. És egyúttal ott kapsz is olyan szereket ami kitakarít.
2019. máj. 17. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!