Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Cukros ételektől fejfájás?...

Cukros ételektől fejfájás? Normális vagy betegség?

Figyelt kérdés

Konkrétan azonnal elkezd fájni a fejem bizonyos ételektől.

Pl. ha elkezdek néhány szem (cukrozatlan) mazsolát enni, meg múltkor a telszínhabra locsoltam csokiszószt vagy kiwiszószt, azt is ahogy elkezdtem enni, pár perc múlva már nagyon fájt a fejem.


Egyébként általában úgy szokott lenni, ha egy nap folyamán sok édeset eszek, hogy csak később, estefelé kezd el fájni tőle a fejem.

De ilyen azonnali fejfájást más ételeknél még nem tapasztaltam, csak a fent említetteknél.


Ez normális így, vagy velem van a gond?



2019. máj. 23. 21:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Gyakori jelenség ez olyan esetekben, amikor valaki sokáig nem evett és hirtelen viszi be a szervezetébe a sok cukrot. Nekem soha semmilyen esetben nem fordult ilyen elő, de azért egészséges embereknél is előfordul. Bár ha rendesen táplálkozol és kevés cukor is kiváltja, akkor lehet, hogy érdemes lenne kivizsgáltatni, hogy mi okozhatja.
2019. máj. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, nem annyira éhgyomorra szokott amúgy lenni, mint mondod.
2019. máj. 24. 00:23
 3/6 szamo77db ***** válasza:
A vércukrod rendben van?
2019. máj. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Pár hónapja voltam laboron kétszer is, és rendben volt.

És ez a jelenség már akkor is megvolt.

2019. máj. 24. 14:08
 5/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Teljesen független a kettő. Ha cukorbeteg lennél, akkor a tünetek nem fél nap múlva kezdődnek, ez inkább pszichés.
2019. jún. 4. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ezzel a pszichéssel vigyázzunk, sajnos nem egy példát ismerek, amikor ugyanígy elintézték asnnyival, hogy "az csak pszichés", aztán az illető mégis rá ment eltérő időtartamon belül. nagyon veszélyes dolog ezzel dobálózni, de persze jóval egyszerűbb, mintha ténylegesen meg kellene találni a kiváltó okot.


létezhetnek ilyen dolgok persze, azért a fejfájások oka a legtöbb esetben ismeretlen. pont azért mert nagyon komplex folyamatok játszódhatnak le, amik kiváltják. de étkezésnél elég egy emésztési rendellenesség, vérgázbeli anomália, és kapásból fájni fog a fejed.

2019. jún. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!