Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit csináljak a herpeszemmel?...

Mit csináljak a herpeszemmel? Egyszerűen már nem tudom elviselni.

Figyelt kérdés
Óvodában kaptam el ezt a borzalmat, és azóta minden betegségem után kijön. Legszívesebben a falat kaparnám, megőrülök az egésztől, már amikor érzem, hogy ki fog jönni. Valaki tud rá valami gyógymódot/csillapító módszert?

2019. máj. 27. 22:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy ismerősöm, már amikor érzi, hogy ki fog jönni, folyó hidegvíz alá tartja a száját kb.5 percig, napi 3szor ismétli meg. Neki ezután sokkal enyhébben jön ki, és neutrogena ajakbalzsammal keni naponta többször, hamarabb el is múlik. Érdekes, de neki bevált :)
2019. máj. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kissé nehezen értelmezhető a kérdés. Annyi tudok, hogy a herpeszvírusok a szervezetből kiirthatatlanok, az immunrendszer képes kordában tartani őket, de általában az idegrendszerben bújnak meg az idegek velőshüvelyében, ahol az immunrendszer alig tud érvényesülni. Én magam is tapasztalom, hogy bármilyen apró fertőzés bekövetkezésekor a herpeszes fájások kiújulnak, akár heti gyakorisággal (hiszen az embert bármi banális fertőzés nagy gyakorisággal éri). Nekem az izületeim fájnak gyakorta (beleértve az ileosacralis izületet - derékfájás), ezekhez aztán társulhat egyéb herpeszes tünet, többnyire kis fájó papula az orr tövében, enyhe ínygyulladás koronázott fognál, esetleg enyhe fájás a szájszögletben, átmeneti gastro-enteritis, viszkető-égő érzés az anusznál, ritkán enyhe szemgolyó fájás. Nekem szájszéli herpeszes kiütésem nincs. A leírt fájásoknál viszont a fájdalomcsillapítók jól hatnak, a diklofenák is.
2019. máj. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia.

Gyermekkoromban sokat voltam herpeszes, van pár dolog, ami beválik. Szoktam rá tenni beáztatott citromfüvet, ami filterezve van. Ezt akkor alkalmazom, amikor érzem a húzódást. Ha már késő, akkor tapaszt teszek rá, ami patikában kapható, így nem fertőzöm tovább magam, és normálisan lehet vele enni és inni. Ha nem múlik el 4-5 nap múlva, akkor jöhet a Valaciclovir tabletta, elég nagy dózisban kell bevenni, a betegtájékoztatóban le van írva pontosan. Régebben kiszúrtam a hólyagot, kitisztogattam, majd tapaszt tettem rá,így 2 nap alatt meggyógyult. De egyszer elbénáztam, tovább fertőztem magam, azóta nem alkalmaztam ezt a módszert.

2019. máj. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Cink,fokhagyma rá ,jegeld ha dagad. Aloe vera is jo rá
2019. máj. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Isoprinosine, antivirális szer herpesz vírus ellen, háziorvos felírja.
2019. máj. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nekem 2x volt. Jó erős alkoholtartalmú arcszesszel kezeltem, azóta hírét sem láttam. Ennek már 10 éve.
2019. máj. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!