Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hány éves koráig élhet az,...

Hány éves koráig élhet az, akinél felnőtt korában állapították meg a PKAN 2 betegséget?

Figyelt kérdés
Nálam 8 évvel ezelőtt 24 éves koromban állapították meg,hogy az én alapbetegségemnek a neve PKAN 2 és kérdeztem róla a kezelőorvosomat,elmondta nekem a dolgokat a betegségről,de elfelejtettem amit mondott és még egyszer nem akarja elmondani és eszembe jutott,hogy a jövőmre gondolva meg kell tudnom meddig élhetek ezzel a gyógyíthatatlan idegrendszeri betegséggel.

2019. máj. 31. 16:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Google a barátod.
2019. máj. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 grafno ***** válasza:
100%
Azért ha az életéről mondanak valamit, hogy a betegség mivel jár akkor nem hiszem, hogy ellehet felejteni. De ha gyorsan felejtesz akkor lehet demencia is kezd kialakulni.
2019. máj. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló a betegségem olyan ritka,hogy amikor beírtam a betegségem nevét főleg idegen nyelvű találatok jöttek elő és csak 2 magyar nyelvű,de egyiknél sem írták azt,hogy aki ebben a betegségben szenved hány éves koráig élhet,pedig engem először is az érdekelne.


Kedves második válaszoló,a betegségem miatt nálam elkezdett kialakulni a dementia,de azért bevallom Neked,hogy azért hálás lettem volna a KEZELŐORVOSOMnak azért,ha lesz kedves újra elmondani,hiszen szerintem ha az a munkája,hogy kezeljen,akkor szerintem ott van az is,hogy elmondja legalább még egyszer azt,hogy mivel és hogyan tervezhetem meg a jövőmet.

2019. máj. 31. 19:28
 4/7 grafno ***** válasza:
100%
Igazat adok. Azert nem is értem, hogy miért nem mondta el megegyszer az orvos,ha már rakerdeztel. Ez olyan orvosi kötelességnek tűnik. Mintha ha elvinned a kocsit a szerelohoz és nem mondaná el mi a hiba. Ahogy olvastam sokáig lehet a betegséggel élni, csak nem lehet tudni mikor várható az esetleges leepules. Nem vagyok orvos és nem találkoztam hasonló betegséggel sem, de nem halál az igazi fenyegetés hanem, hogy ez a betegség mozgaskeptelenseget okoz és ez 15-40evre tehető idős korban. Ezt is csak olvastam. Egy speciálistat kellene megkerdezni, nem csak egy orvost.
2019. máj. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Prognózis


A tipikus PKAN-val diagnosztizált és kezeletlen betegek túlélési aránya 11,18 év, 7,8 éves szórással. Vizsgálatot végeztünk, amely egy későn kezdődő PKAN-kezelésben részesülő páciensről jó eredményeket ért el. [10]

2019. jún. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az új válaszolóknak,de tudom hogy aki az elsőt írta az az,aki előtte lévőt írta és neki szeretném üzenni,hogy a betegség leírásánál,mivel nálam szerencsémre az Atípusos Pkan 2 van az van írva,hogy lassabb lefolyású és a megállapítás után 15-40 évvel szűnik meg a járóképesség,a megállapításkor 24 éves voltam és tegnap rákérdeztem a hazipatika.com orvos válaszol résznél is és nagyon várom a választ és lehet az az orvos fog válaszolni aki szintén az Újpesti Mentálhigiéné Gondozóban dolgozik ahol a kezelőorvosom is.


A sorban negyedik,de az újaknál a másodiknál válaszolónak is szeretném megköszönni azt,amit leírt ;-) :-).

2019. jún. 1. 16:41
 7/7 A kérdező kommentje:
Ja,egyébként szerencsémre én kezelve vagyok,de van némi gondom az emlékezetemmel,miközben fotografikus memóriával rendelkezem a vizsgálatok szerint és még az óvodai évekre is jól emlékszem.
2019. jún. 1. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!