Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Akinek felnőtt korában állapít...

Akinek felnőtt korában állapították meg, hogy lisztérzékeny, mivel mutatták ki? Milyen tünetekkel jelentkeztél az orvosnál? Voltak bőrelváltozásaid?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy lehet vérvizsgálatból és vékonybél biopsziából, az utolsó a legbiztosabb.
2011. márc. 3. 11:45
 1/8 poiu ***** válasza:
Igen először vérvizsgálat, utána biopszia. Leggyakoribb bőrelváltozás a könyöknél a bőr megvastagodik, pikkelyes lesz. Gyakori a híg széklet, előfordul viszkető pattanásnak, allergiás reakciónak tűnő elváltozás. Gyakori a tejcukor érzékyenség, ami többnyire elmúlik a gluténmentes diétán, felnőtteknél szükség lehet 1-2 évre is a teljes normalizálódáshoz.
2011. márc. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt korban,már sem a lisztérzékenység,sem a tejcukor allergia NEM MÚLIK EL! 6éves korig kinőhető.Én tejcukros vagyok,a lisztet csak vérvételből elég volt megnézni(az is 100%-os biztos).Engem megtükröztek alul-felül,de egyiket sem abból állapították meg.
2011. márc. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Ha bél biposziát vesznek, hogy megállapítsák a lisztérzékenységet, ez a legbiztosabb módszer, ennek a kimutatásásra, azt olvastam, akkor a a biopszia gyomor vagy béltükrözéssel történik?

Kedves utolsó válaszoló.A béltükrözés kellemetlen vagy fájdalmas? Csak gyomortükrözésem volt eddig, azért kérdezem.

Már félek a gasztroentreológiára menni... :(

2011. márc. 10. 15:01
 4/8 anonim ***** válasza:

Velem is ugyan ez a helyzet!!!!!!

Voltam gyomortükrözésen, és rettegve közeledik a vastagbél-tükrözés időpontja is. Nekem vastagbél-gyulladást feltételeznek, és azért tükröznek alulról is. És a lisztérzékenységet én úgy tudom, hogy a gyomortükrözésből lehet megállapítani. Nekem a vizsgálat során elmentek a nyombélig, és onnan vettek szövetmintát, ami alapján megállapítható, hogy lisztérzékeny vagyok-e.

2011. márc. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 poiu ***** válasza:
A makarónit kellemetlen lenyelni, a biopszia inkább kellemetlen, mint fájdalmas. Tükrözéssel, biopsziával valójában a coeliákiát mutatják ki, tehát azt nézik meg, hogy milyen állapotban vannak a bélbolyhok. Ha vékony bél bolyhai nagyon rossz állapotban vannak, az másodlagosan okozhat (és többnyire okoz is) tejcukor érzéknyeséget, mert a szükséges enzim nem termelődik. Glutén mentes diétán az esetek többségében megszűnik a tejcukor érzékenység, ezért egy év diétázás után érdemes ezt külön megnézetni.
2011. márc. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom,én altatásban csináltattam...mindkettőt egyszerre.Arra viszont emlékszem,hogy milyen sz*r volt az elötte lévő nap...délig ehettem,majd este 7kor kellett meginnom azt a löttyöt amit adtak,baromira felpuffasztott elég szarul voltam tőle és este fél11-ig le sem tudtam szállni a wc-ről szóval kb 3órás hasmenéssel jár,másnak is ennyi ideig tartott legalább 5 ismerősömet tükrözték lent.Aztán reggel ismét innom kellett,és akkor már alul-felül jött minden ki.Ez nagyon megviselt,de a tükrözésen nagyon jót aludtam.
2011. márc. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A tejben túl sok kálcium van és rettenetesen kevés magnézium(10:1 az arány), ezért csontritkulást okoz, vagyis egyáltalán nem annyira egészséges és nem fontos táplálék, nélküle is egészségesen lehet élni.


[link]

2012. nov. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
vááá nem ide akartam:D
2012. nov. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!