Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Heti egy doboz Rubophen...

Heti egy doboz Rubophen nagyon káros?

Figyelt kérdés

Szeptembertől szedem.


Állandó vírusok, láz és fejfájás. Ha nem vagyok beteg, nem veszek be, de ilyen gyakorlatilag nincs.


2019. jún. 1. 06:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mar reg nem is hasznal. Ilyen esetben ha ennyit szedsz hozza van mar szokva a szervezeted
2019. jún. 1. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Használ amúgy. De lehet már nem annyira.
2019. jún. 1. 06:52
 3/12 anonim ***** válasza:

Orvossal kéne beszélned erről, mert a nem hosszútávú szedésre kitalált gyógyszerek hosszú távú szedésének hatása szerintem nem közismert, csak általános válaszokat fogsz kapni (jaj az nagyon káros, biztos már nem is használ, váltogasd a hatóanyagokat, olvasd el a betegtájékoztatót). Lehet, hogy az orvos tud felírni mást, amit lehet ilyen esetben hosszabb ideig szedni. Én a paracetamolról annyit tudok csak, hogy ha egy nap alatt többet veszel be az előírtnál, abból lehet baj (pl. leáll a veséd), és hogy figyelni kell, mert egy csomó nem gyógyszernek látszó dologban is van (pl. megfázásra való citromos ital), észrevétlenül össze lehet szedni a halálos dózist is.


Mindemellett az alapproblémát kéne megszüntetni, ami miatt folyton beteg vagy. Persze ha csak annyi az oka, hogy a gyereked/testvéred folyamatosan hordja haza az oviból a vírusokat, akkor nagyon nem tudsz mit csinálni, csak az orvossal megfelelő lázcsillapítót felíratni.

2019. jún. 1. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ja, és azért is gondolom, hogy kell legyen olyan gyógyszer, amit folyamatosan is lehet szedni akár, mert van, aki ízületi fájdalmak miatt folyamatosan kell fájdalomcsillapítót szedjen.
2019. jún. 1. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Inkább egy kivizsgálásra kellene elmenni, mert az egyáltalán nem normális, hogy 9 hónapja folyamatosan beteg vagy. Lehet van valami autoimmun betegséged, ki kell vizsgálni!
2019. jún. 1. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Kivizsgálás kell, nem rubophen. Ha az egy doboz 10 szemes, annyira nem gáz ez a szedés szerintem, de jónak se jó, másrészt így az alapprobléma meg nem gyógyul. Min egy vérvétel de lehet góckutatás is. Én akkor voltam állandóan betegeskedő mikor nagyon vérszefény voltam, szóval ne rögtön valami kezelhetetlen bajt vizionálj, de hogy mielőbb foglalkozni kellene vele az tuti.
2019. jún. 1. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

"Persze ha csak annyi az oka, hogy a gyereked/testvéred folyamatosan hordja haza az oviból a vírusokat, akkor nagyon nem tudsz mit csinálni, csak az orvossal megfelelő lázcsillapítót felíratni."


Igen, sajnos erről van szó...


Én tudom, egy nap max. 2-3 szem.

Egyszer szteroidos gyulladáscsökkentőtől begyulladt a vesém, kegyetlen beteg voltam...

2019. jún. 1. 14:30
 8/12 anonim ***** válasza:
A májadat jól szétcseszed vele
2019. jún. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Tudom, de engem olyan szinten nem érdekel. Ezzel még úgy ahogy viszonylag normális életszínvonalon élhetsz. Mert az állanfó láz, vírusok, emiatt fáradtság teljesen tönkreteszi az életedet...


Gyerekorvosnál annak idején voltam emiatt, nagyon bunkó volt. Pedig nem kamuztam, gimiből mindig hazaküldtek lázasan, hányással, hasmenéssel, volt, hogy feküdtem a padon az influenzától a suliban, ez a nő meg nem is adott igazolást, meg senkinej sem kívánom, amit tett velem, mert az volt a mániája, hogy nem akarok suliba menni. Ez volt néhány éve.


Inkább megveszem a gyógyszert és tudok kicsit élni, nem hiányzik, hogy ki is készítsen valaki, miért megyek gyakran orvoshoz. "hogy merészelsz odamenni". A nyugdíjasokat komolyan veszik téged nem...


Meg rengeteg energiaitalt iszom az is sokat segít, láz esetén is... Hasmenéssel, amikor olyat kapsz el nem tudsz mit, meg veszed a százas zsepit, 4 naponta elfogy az is.


Ez van....

2019. jún. 3. 16:17
 10/12 anonim ***** válasza:
Még iskolás vagy? Ha ennyire bunkó az orvos, nem tudsz másikat választani? Persze ha csak egy van a körzetedben, akkor értem, hogy nem. Nem írtad, hány éves vagy, lehet, hogy már a felnőtt orvoshoz is átmehetnél. De ne tedd tönkre magad amiatt, hogy egyszer találkoztál egy idióta orvossal. A többségük normális.
2019. jún. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!