Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nem bírok enni, de már fáj a...

Nem bírok enni, de már fáj a hasam az éhségtől. Hogyan gyömöszöljek be pár falatot?

Figyelt kérdés

Már 3 napja gondolkozom azon, hogy kérdést írok, de feleslegesnek találtam. Ugyanis 3 napja elkaptam egy hasmenéses betegséget amitől az első 2 napon minden kijött belőlem amit ettem. Az első napon még úgyahogy volt étvágyam, a másodikon nagy nehezen ettem valamit, de tegnap óta rosszabb a helyzet. Tegnap már egyáltalán nem tudtam kakilni semmilyen formában, csak a hasam fájt, de az nagyon emiatt valahogy enni se volt kedvem. Nyílván tudom, hogy ennem kell mert akkor pont az éhség miatt fog fájni a hasam ( mint most ) és nem a betegség miatt. Viszont amint étel került elém émelyegni kezdett a gyomrom, hányingerem lett ezért csak nagyon nehezen tudtam megenni egy pirítóst például, és miután ezt reggel megettem vacsoráig ropin éltem. Ma reggel végre sikerült kikakilnom amit tegnap nem, és ezennel nem hasmenés formájában hanem szép, egészségesen. De új probléma jött elő. Tegnap este, olyan éjfél körül felkeltem iszonyú szomjúságra, ittam is egy pohár vizet, visszafeküdtem, de 5 perc múlva kelhettem fel kihányni a vizet. Ez meglepett, mert persze tudom, hogy vannak hasmenéses-hányásos vírusok, de nekem 3 napig csak a hasam ment, hányni nem hánytam, pláne nem folyadékot. Így most azért félek inni is és enni is mert nem szeretnék megint hányni, nagyon nem. Most már csak jóízűen megennék valamit, és úgy érzem ennek a hasam is örülne, de étvágyam még mindig nincs. Elképzelhető, hogy azért mert félek, hogy visszajön? Utálok betegnek lenni, komolyan ezután makk egészségesen fogok enni, egy csomó vitamint bezabálok és maszkkal járkálok az arcomon, mint a japánok, csak ne legyek megint beteg. Lehet eltúlzom. De három napja maroknyi kaján élek, pedig itthon tele a hűtő. Nem tudom egyáltalán tudtok-e segíteni. Ha mégis, esetleg voltatok ilyen helyzetben és vannak tippjeitek, azokat nagyon megköszönném! Sírni tudnék tehetetlenségemben. Kérlek szépen titeket, sértő választ ne addjatok így is elég stresszes vagyok már, nem kell még egy adagot rádobni.

Köszönöm, ha elolvastad és még inkább, ha segítseni is tudsz!


Üdv.: egy remélem hamar egészséges lány.


2019. jún. 7. 10:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Jelen esetben a folyadék fontosabb lenne. Próbálj venni PowerRade-et. Ez izotóniás sportital, enyhíti a kiszáradást. Minden tüneted súlyosbodni fog, ha nem pótolod a folyadékot.


Kajálni pedig a banánt javaslom. Gyors segítség :)


Ha gyorsabban akarsz szabadulni a betegségtől, akkor ajánlom a grapefruit cseppet. Megelőzésre és kezelésre is jó.

2019. jún. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj valami könnyűt enni és akkor is igyál, ha esetleg kijön, mert így kiszáradsz. A folyadékra mindenképp figyelj. Többször egyél keveset.
2019. jún. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen esetben egyáltalán nem baj ha nem eszel, sőt, ha magadba erőlteted, inkább az a "baj. Viszont a folyadékot pótold, különben kiszáradsz, és korház lesz a vége..
2019. jún. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat, mindhármótoknak ment a zöld kéz! A banánt épp most eszem és igazából egészen jól esik, illetve ropit is hoztam magam mellé, hogy ne csak banánt egyek. PowerRade-re nem is gondoltam volna, de akkor beszerzek egyet. Grapefruit cseppünk pedig mimtha lenne itthon, legalábbis nekem úgy rémlik, hogy még hónapokkal ezelőtt a kezem közé akadt párszor. Mindjárt megkérdezem anyukámat, hogy hol van, ha pedig nincs akkor veszek egyet. Inni pedig inni fogok, ha kijön kijön, pótlom majd. Most egy kicsit pozítívabban állok a dologhoz. Hálás vagyok mindannyiótoknak a segítségért!
2019. jún. 7. 10:41
 5/6 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen :)


Ha a hányinger nem múlik vehetsz be nyugodtan B6-ot is.


Grapefruitból pedig 2x15 csepp ameddig meg nem gyógyulsz utána elég csak napi 1x15 vagy 1x10.

2019. jún. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Amiatt ne aggódj, ha esetleg nem tudsz majd kakilni pár napig. Ha teljesen üres a bél kell neki idő.
2019. jún. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!