Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Éhségtől gyomorsav?

Éhségtől gyomorsav?

Figyelt kérdés
Nagyon émelyítő éhséget, szinte hányingert éreztem, de tudtam ,hogy éhség. Rá egy percre, ahogy ez az éhség megjelent,büfizem egyet, és savas volt, majd hányás ízű. Emetofóbiás vagyok és pábikbeteg ,tehát egyből jött a roham. Szóval lehet, hogy ez éhség? Vagy csak gyomorsav váltotta ki az éhségérzetet?

#éhség #gyomorsav #pánibetegség #Emetofóbiás.
2016. júl. 10. 02:25
 1/2 TR75 ***** válasza:

Éhségérzet -> gyomorsav termelődés

Gyomorsav termelődés -> éhségérzet

Az éhségnek van egy olyan szakasza, amikor émelyeg az ember és ég a gyomra. És igen, olyankor böfögés során némi gyomorsav is visszajuthat a nyelőcsőbe, ami meglepő módon savas és hányásízű.

Ha éhes vagy, miért nem eszel? Ha nem ehetsz valami miatt, érdemes például szőlőcukor tablettát elszopogatni vagy elrágni. Megnő tőle a vércukorszint, ami csökkenti az éhségérzetet (és energiához is juttat). Esetleg egy kis háztatrtási keksz, ami meg is köti a gyomorsavat. Ilyesmi.

2016. júl. 10. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Azért nem ettem mert hajnali 1 volt, mi meg mivel sokat dolgozunk a párommal, így nem főzünk itthon, mert csak kidobnánk. De a háztartási kekszet beszerszem. Az nem romlik, de ha ilyen savasság van, akkor jó. Nagyon köszönöm!!
2016. júl. 11. 01:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!