Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Reggelente hányingerem van az...

Reggelente hányingerem van az éhségtől, ez normális?

Figyelt kérdés

18 vagyok, de lényegében már amióta az eszemet tudom ez a dolog jelen van nálam.

Tehát felébredek hajnalban/reggel, és még szeretnék visszaaludni vagy legalábbis feküdni az ágyban, de nem lehet, mert annyira fáj a hasam (az éhségtől), hogy muszáj vagyok felkelni. Nyilván, miután ettem, már teljesen esélytelen a visszaalvás.


Nem is csak hasfájás, hanem hányinger, émelygés jön rám és így lényegében még azt sem tudom megtenni, hogy gyorsan felkelek, bekapok valamit és visszafekszem pihenni, mert nem vagyok konkrétan éhes, tehát ébredés után fel kell kelnem az ágyból és régebben volt, hogy órákig nem voltam még képes enni a hányingertől, mára már hálisten csak egy félóra-óra kell felkelés után, de még ez is sok.


Mit tehetnék?


2018. aug. 19. 08:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Normális, mivel a gyomorsav marja a gyomrodat. Legyél egy kicsit kreatívabb! Pl bekészítesz az éjjeli szekrényedre egy pár falatot + egy bögre teát, így felébredés után az ágyban is megeheted, nem kell felkelni.
2018. aug. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
48%

Dehogy normális, a hányinger ritkán az, te pedig nagyon durva esetet írtál le, főleg a múlt a meredek, ahol éhesen keltél és nem tudtál enni órákig, brrr.


Én egyébként evés után tudok a legkönnyebben elaludni, sokan így vagyunk ezzel, de az a rész normális nálad, az evésnek azért ébresztő hatása is lehet, pláne ha felkelsz, vársz, ételt készítesz... De a hányinger már más, az nem normális.


Én kb. sosem vagyok éhes reggel és délelőtt és délben sem, ezt mindig szerencsésnek tartottam, de most különösen. Hogy mik vannak...


Sajnos nem tudom, mit tehetsz, talán tud segíteni valami szakember, talán nem... Én próbálkoznék ételekkel, pár laktatónak tűnő falattal, ami bemegy s ami talán segíthet... Akár kalóriadús folyadék is lehet, hátha könnyebben elfogyasztod. Vagy megnézném, mi van, ha jó nagy a vacsorám, hátha kitart - de tudom, hogy ez se működik mindenkinél, van, aki reggel éhes és kész, ami persze nem gond, ha normálisan éhes, nem kellemetlenül.

2018. aug. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Skatebird ***** válasza:
82%
Léteznek savlekötő tabletták is. Nem életforma szerűen gondolom a szedését, csak míg beállítod a táplálkozásodat optimálisra. Szerintem kérdezz rá a háziorvosodnál. Jobbulást!
2018. aug. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
66%
Próbáld ki, mi lenne akkor, ha este nem ennél cukros, szénhidrátdús ételeket. Mondjuk egy rántottát némi zöldséggel. Inni is csak vizet igyál este, se gyümölcslé, se üdítő, se tej.
2018. aug. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!