Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Létezik normális vércukor...

Létezik normális vércukor mellett is nagyon "elszabadult" inzulin?

Figyelt kérdés

A párom majdnem minden étkezés után komatózus állapotba kerül 3-4-5 órára, lefekszik, majd alig tud magáról, majd aztán megint egész jól van a következő étkezésig (ami lehet minimális is, nincs összefüggés). De a vércukra közben jó, még annyi tünet van, hogy evés után elkezd foltosan látni, majd 1-2 órára semmit se lát. De ez is rendeződik 3-5 óra alatt (változó).


Háziorvos lerendezte annyival, hogy "biztos allergia, ez van", na de ez nem állapot, hát a nap nagy részében tulképpen alig van magánál.


Tehát normális vércukor mellett is felléphetnek egyéb durva eltérések vagy az mindenképp érintené a cukrot és tényleg "csak allergia"?



2019. jún. 9. 10:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Normál cukor mellett is lehet magas az inzulin, ezt hívják inzulin rezisztenciának. Cukorterhelés alatt kellene 4 pontos inzulint nézni.
2019. jún. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
értem köszi, akkor rajta leszünk ...
2019. jún. 9. 23:58
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem tudom, szoktál-e még feljárni, de azóta rendeződött a helyzet ?

2021. máj. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

és pont igen :)

sajnos nem, csak rosszabbodott. kedves szakorvos (nem is egy) kijelentette h ilyen nem létezik, és akkor ennyi. én elég ha csak egy almát megszek reggel és máris leesek a székről és annyi, felkelni se tudok már aznap pl sokszor.


nem tudom mi zajlik, de el fog vinni, kb ennyit tudok biztosra, hát éveről évre borzalmasabb, most már eszméletlen óráim is vannak majdnem minden nap, de hát ez van, ne akarjak sokat itt a magyar eü-ben ugye.


azért köszi az érdeklődést!

2021. máj. 12. 14:23
 5/6 anonim ***** válasza:
Cukorterhelést is csináltatok ? :/
2021. máj. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

igen, és minden normálisnak tűnik. a 3 havi átlag is.

de ettől még minden létező cukros tünet megvan ... állítólag ilyen nincs, de nálam ez úgy működik h evés után alig pár perc és felugrik 18-ra pl, aztán már 5 perc múlva csak 7.

úgyhogy a félóránkénti vérvétellel semmit nem lehet kimutatni, addigra már oké a cukrom.

na de a rosszullét nem javul, az normális cukor mellett is borzalmas. valami komolyabb zavar van itt nyilván, de van egy elég biztos megérzésem, h erre már sose jönnek rá.

egy biztos pont van: a rosszullétek gyakorisága, súlyossága csak fokozódik. nem tudom, meddig ... már a myastenia gravistól minden hülyeségre gondoltak, bár nem igazán értem, hogy jött az képbe, egyik se igazolódott, na ettől függetlenül nem tudok talpra állni napokig se + az eszméletlenség és egyebek ...

2021. máj. 12. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!