Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mononukleozisra antibiotikum?

Mononukleozisra antibiotikum?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Elrontottak az egeszet. Antibiotukumot adtak mert nrmtudtak mi a bajom. Korhazba most mondtak, hogy mononukleozisom van es ezert az egesz testem kiuteses, meg sorban vagyok nemtudok tobbrt, addig valaki tudja kb. Meddig tart a kiuteses resze? Mennyi ido amig elmegy a szervezetbol a gyogyszer?

#antibiotikum #kiütés #Mononuklrozis
2019. jún. 15. 10:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Két hét kb.
2019. jún. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Itt ugye az van, hogy bakteriális fertőzésre gyanakodtak, azért kaptad az antibiotikumot v.s., a mononucleosisra hatástalan, viszont ez később derült ki. Mondjuk másodlagos fertőzésre ilyet írnak fel sokszor.

A tünetek több hétig vagy több hónapig fennállhatnak, így a kiütések is, véleményem szerint ez a betegség miatt van. A betegség heveny stádiuma három hétig tart, de a nyirokcsomóduzzanat visszahúzódása és a vérkép normalizálódása több hónapig is eltarthat. Egyébként a mononucleosis nem igényel kezelést, általában 2–4 héten belül spontán gyógyul.

2019. jún. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szia, 2. Tegnap voltam korhazban, verkep alapjan mononukleozisomnak mar vege van, a kiutesek az egesz testemet beleptek. Ott az orvos azt mondta akar 10 nap is lehet. Nem hiszem en se hogy egesz nyaron kiuteses leszek es honapokig tart. Foleg hogy a monon. Mar kigyogyulta. Belole
2019. jún. 16. 06:10
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja az más akkor. Akkor valószínűleg úgy van ahogy ő mondta. Általában azért a kiütések is legalább 1 hét mire elmúlnak, meg meleg is van most.
2019. jún. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Én is nem olyan régen kaptam el a mononukleózist, engem is félrekezeltek. Olyan szinten kiütéses lett a testem, hogy napokig aludni se tudtam. Azt hittem megőrülök, legszívesebben lekapartam volna a bőrömet a helyéről. Én kaptam rá injekciót meg antihisztamint, azok valamelyst enyhítették de kürölbelül 1.5-2 hétig viszketett. Teljesen kb 4 hét után múlt el a kiütés, de ha egy kicsit felmegy a testhőm a mai napig látszanak a foltok, pedig azóta eltelt már 2-3 hónap.
2021. jan. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy neked se lett nagyobb bajod, nálam sajnos így másfél év után már kimondhatom, hogy sajnos az állóképességem azóta is ritka

sz@r és edzeni is nehezen tudok, sportot itt is hagytam (kajakot)

remélem neked nem lesz ilyesmi bajod. (amúgy érdekes de rengeteg élsportoló pl. a DR. House főszereplője is mononukleózis miatt hagyta abba élsportoló karrierjét.

2021. jan. 31. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!