Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet reflux/gyomorsav problém...

Lehet reflux/gyomorsav probléma? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
1-2 hónapja jelent meg nálam ez hogy nyálkás a torkom és se lenyelni se felkohogni nem tudom. Most pár hete pedig pár a torkom is faj amikor nyelek, a torkom felső része. Észre vettem hogy fűszeres kaják után/ egy uveg sör után fokozódik ez a fájdalom és napokig kitart utána elmúlik. De ha rosszat eszek ismét előjön. Esetleg tudtok ajánlani valami házi praktikát? Legelőször amikor ilyen nyálkás volt s torkom voltam orvosnál irt is gyomorsavra gyógyszert de ez nem segített. Koszi ha végig olvastad. Válaszokat előre is koszi!!

2019. jún. 19. 05:49
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem kellene ilyenkor sört inni amég a gyomrod rendbe nem jön. A savlekötő nem megoldás csak rosszabb lesz ha elmúlik a hatása mivel csökkenti a gyomotsavat a gyomor még többet fog termelni ha lehetséges lesz neki.

Nem szabadna alkoholt fogyasztani és egyéb cukros löttyöket a bolti tea pl fuze a szénsavas üdítők akkor mindenféle gyümölcslé kerülendő. Amit szabadna inni a tea (filteres) és rengeteg víz. A kávé sem megengedett sajnos az egyik dolog ami nagyon felnyomja a savat. A tejtermékek mértékkel illetve a tojás is mértékkel legyen szó itt egy panírozott húsról is nem mindenkinek viseli el a tojást a gyomra. Nem szabadna nehez fűszeres ételeket enni és csípőset a csípős ételeket mértékkel tehat nem mondom azt hogy nem lehet borsot tenni az ételekbe csak azt hogy mértékkel. Kerülni kellene a tésztát és a hozza kapható mindenféle bolti löttyöt. A gyors kaját a pörköltet a töltött dolgokat a csokit a chipset a cukrot a bolti felvágottat és társait pl májkrém virsli. Meg azokat a kajákat amiket lefagyasztva megveszel a boltba és olajban kisütsz. Amit szabadna enni rizs párolt dolgok pl zöldség hal csirke akkor lencse káposztafélék. Gyümölcsök közül inkább banan szilva körte a meggy és a cseresznye rettenetesen savasít. Levesek de itt sem a bolti tasakos hanem pl otthon készített hús leves stb. Krumpli ez is főve nem sütve. Ha valami édesre vágysz akkor egyszerű piskóta illetve kekszeket lehet enni de ott sem a sós meg a nagyon édes mázos hanem a sima. Akkor kenyér ezt is lehet. Nagyon jó a kovászos uborka. A különböző diófélék es a gyömbér is nagyon jó de nem a bolti szénsavas hanem a tea. A fornetti kerülendő. Ha lehet inkább péksütemény vagy az sem.

Sajnos ez egy nagyon durva diéta amit tartani kellene kb 1 évig. Èn végigcsináltam nagyjából leírtam a körvonalakatat. Tudom hogy nem lehet minden pontját betartani de ha az ember nem teszi akkor utana meg szívás jön másnap vagy pár óra múlva. Ami meg jó az a salvus víz boltban lehet kapni napi pici pohar ra van írva hogy lehet inni sokat segít nagyon rossz az íze de sokat segít. Illetve en egy venter nevezetű gyógyszert szedtem meg ez egy gyomor védő. Ha nagyon savas voltam csak akkor vettem be savcsökkentőt próbáltam róla leszokni. Én pantacit flux szedtem azért mert specifikus refluxra de igazából ma már nem is szedem.

Tartani kell a diétat orvoshoz menni. Jobbulást és kitartás.

2019. jún. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!