Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Aki gyomorsav-lekötőket szed...

Aki gyomorsav-lekötőket szed évek óta, mert "így jobb" nem érzi, úgy hogy már ideje lenne meggyógyulni? Vagy már feladta, mert ez az egy lehetőség van a gyógyulásra?

Figyelt kérdés

én 21 éves fejjel még nem vagyok olyan elfogadó, hogy beszedjem naponta


Habár én sem tudom, mikor lesz vége ennek, mert már elég sok mindent kipróbáltam, de pont, hogy akkor kezdődött, mikor mindenre figyeltem(glutén,tejmentes táplálkozás,havi-kéthavonta valami enyhe édesség ilyenek), de a stressz részét, ami szerintem az egész mögött van, és az immunrendszer legyengülését is okozta, az ellen úgy érzem nem hat semmi


sportolok is, bár akkor még többet csináltam, mégis akkor jelentkezett..


na ez voltam én, kitartásom végtelen, tehát sosem adom fel a reményt, hogy végre valahára teljesen egészséges leszek, de még nem tudom mikor fog eljönni


ti mit tettetek idáig?



2015. jan. 9. 13:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem a glutén és tejmentes táplálkozás oldotta meg, de fura, hogy neked pont fordítva történt...


Én mindenképpen csináltatnék egy étel-allergia vizsgálatot. Lehet, hogy valami másra vagy érzékeny.


A gyomorsavlekötők paradox módon működnek, mert a semlegesített gyomorsav miatt a gyomor még több savat fog termelni, szóval én azt javaslom, hogy próbálj meg leszokni, lehet, hogy már pont ettől van.


A stresszre meg érdemes valami technikát elsajátítani. Pl meditáció, relaxáció ilyesmik. Mindenkinek más használ.


A szervezet jelzi, hogy valami nincs rendben, változtatni kell, csak nehéz kitalálni éppen min kell változtatni. :-(

2015. jan. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én a tej-gluténmentes, de lowcarb étrendet ismerem erre megoldásnak (pl. paleo)


A savlekötők nem gyógyításra vannak. Eleve a gyomorsav tünetek (pl. reflux) azért alakulnak ki, mert KEVÉS a gyomorsav, viszont emitt az a kevés a nyelőcsőbe juthat. A sok gyomorsav nem jutna a nyelőcsőbe (sok = normális) mert akkor zárna a záróizom a gyomorszájnál.


Tehát a gyomorsav semlegesítése nem old meg semmit, épp ellenkezőleg: káros, mert rontja az emésztést és továbbra is fenntartja az alacsony gyomorsavszintet. De mint írni szokta, a nyugati orvoslás sokszor egyáltalán nem a gyógyításról szól, bármilyen sokan nem szeretnének velem egyetérteni ebben, tele vagyunk olyan példákkal, amik ezt támasztják alá.


Na most étrend mellett elvileg lehet olyan készítményt szerezni, ami a gyomorba kerülve HCl-á alakul. Ezzel hamar visszaállítható kívülről a gyomorsavszint, ez megfelelő visszacsatolást fog eredményezni, záródni fog a záróizom és remélhetőleg minden rendben lesz.


Lényeg, hogy az orvoslás gyomorsavszint csökkentést használ, akkor el kell gondolkozni az ellenkezőjén. (amúgy a kórkép is valójában alacsony gyomorsavszint, maga az orvostudomány ezt ismeri, csak az orvosok nem)

2015. jan. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

nem azért kezdődött, mert diétáztam, hanem abban az időszakban, akkor már másfél éve csináltam a diétát, a bőröm miatt, persze nem javított, de én megtettem mindent, amit tudtam


én is 99%-ban biztos vagyok benne, hogy nekem is kevés a gyomorsavam, főként azért mert sokszor van az, hogy még kajálás után 6 órával is érzem a kaja szagát, mikor böfögök, almaecetet szoktam vízzel inni néha, segít de nem teljes mértékben


2. emésztőenzimmekre gondolsz?


köszönöm!

2015. jan. 9. 15:57
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem találtam meg konkrétan mire gondolok, de elvileg létezik az általam leírt cucc.
2015. jan. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Megvan.

https://www.youtube.com/watch?v=KclhGgC8pgA


Ebben beszél arról a hölgy, hogy gyomorsavat pótolni is lehet -nem sósav ivással persze-

2015. jan. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én ezekkel teljes ellentétben azt tapasztaltam! , hogy ha se csoki, kávé , cigi, alkohol, se sok cukor, akkor nem ég a gyomrom.Hosszú évek óta először! Glutént és kis joghurtot eszek így is.

De egyáltalán.

Létezik ÉTELINTOLERANCIA is és szerintem nálam ez okozza a savasságot.

Amit egyébként kígyóuborka -vagy más zöldség - evésével el is tudok mulasztani!

Egyébként egy hónapos folyamatos savcsökkentő kúra után vagyok( napi 2x 40mg pantoprazol) , és most megyek HELICO baktérium tesztre, mert persze az is okozhatta.

2015. jan. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!