Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van olyan tényleg, hogy...

Van olyan tényleg, hogy genetikailag valakinek csak a hasa kövér, de a lába meg vékony?

Figyelt kérdés
Sziasztok, anyukámnak normális, izmos vékony a lába, de a hasa puffadt. Nagyon puffadt, illetve a tokája is nagy. Ilyen van genetikailag (szerinte igen, mert az anyukájának is vékony a lába és óriási a hasa) vagy ez betegség? Én ma olvastam a Cushing-kórról, de igazából attól is rettegek, hogy petefészekrák miatt ilyen puffadt. Nem hajlandó orvoshoz menni, ami annyiból igazságtalan, hogy nekem csak ő van és annyira féltem a betegségektől, hogy már pszichológushoz is kell járnom.
2019. jún. 20. 18:52
 1/6 anonim válasza:

Mindenki máshogy hízik.

Van aki csak a felsőtestére, van aki a lábaira, van aki a hasára, van aki a mellére, van aki arányosan hízik, és olyan is van, aki egyáltalán nem hízik.

Nem kell egyből rosszra gondolni. Anyukádnak ilyen az alkata. :D

2019. jún. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Létezik ilyen alkat, ez az alma típus.


A petefészekrák túl merész ennyiből. A cushing már okosabb diagnózis, de önmagában nem állja meg a helyét. Van bölénypúpja? Haja milyen? Van rendellenea férfias szőrzete?

2019. jún. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Van egy kis női bajsza (nem szembetűnő, csak közelről látni)

Kicsit púpos a nyaka alatt a háta, a haja az normális. De amúgy állandóan gyenge, fáradt. :(

Voltak fiatalon hormon gondjai (PCOS). Egyszerűen nem akar orvoshoz menni, én még ilyet nem láttam.

2019. jún. 21. 12:30
 4/6 anonim ***** válasza:

A bajusz nem számít. A kis púp sem jelentős. A PCOS általában inzulinrezisztenciával jár.


Ebből meggyógyult?

2019. jún. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát nem tudni, mert nem jár orvoshoz :/
2019. jún. 21. 17:58
 6/6 anonim ***** válasza:
Rokonságomban is sokan akik kövérek csak hasra híztak, annyiból genetika hogy megvan kinek hova megy a felesleg. Nálunk pl ez a jellemző, hátulról teljesen normális alkatnak tűnnek a rokonaim, piszkafa vékony lábakkal aztán előröl/oldalról meg már 9 hónapos terhes nőre emlékeztetnek. A kis bajusz is gyakori, főleg ahogy idősödnek a nők sokan nem törődnek vele, kis púp meg helyteleb tartásból is ered. Gyengeség, fáradékonyság nekem pl szimpla vashiánytól volt, szóval azért nem kell egyből a legrosszabbra gondolni.
2019. jún. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!