Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pajzsmirigyalulműködésre...

Pajzsmirigyalulműködésre írhat fel háziorvos gyógyszert?

Figyelt kérdés

A TSH értékem: 4,296 (a max. 4.2)

A kórház csak hasi ultrahangra írt ki szeptemberre, mikor először voltam az endokrinológusnál, aztán küldött el vérvételre, amiből láttam a pluszos eredményt. Ezért nem mertem várni szeptemberig, hanem elmentem magán röntgen orvoshoz, és kértem hasi és nyaki ultrahangot is, (amit az endokrinológus nem is kért) és kimutatta a nyaki ultrahang, hogy tényleg alul működik. A röntgen orvos azt mondta, hogy menjek a házi orvosomhoz, aki majd ír fel gyógyszert. De ezt nem az endokrinológus állapítja meg első körben, hogy mit szedjek?


Amúgy az endokrinológustól szeptember végére kaptam leghamarabbi időpontot, mert mikor először voltam nála, azt mondta, nem sürgős. Azóta kiderült, hogy igenis van elváltozás, és kellene gyógyszer, de nem 3 hónap múlva, hanem minél hamarabb.


Mi van, ha a háziorvosom, aki jelenleg szabadságon van, először nem írhatja fel? Várjak 3 hónapot? Vidéken ez van sajnos.


2019. jún. 20. 20:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Felírhatja de a kezdő dózist mindenképp szakorvosnak kellene megállapítaia. Továbbá laborkontrollal időszakosan visszamenni endokrinológushos és ő varialja a dózist is ha szükséges. A háziorvos ( ha csak nincs endokrinológiai szakvizsgája) nem ért hozzá. Merrefelé vidéken élsz? En szabolcsi vagyok és itt simán megy a dolog,van endokrinológusom es mindent vele intézek. Egyébként a leírt értéked még nem nagyon magas. Van elváltozas de ez a szint még nem biztos,hogy igenyel.gyógyszeres kezelest. A t3 t4 milyen? Nekem az normalis.volt mindig viszont a tsh majdnem 10es volt. Es ígyis a minimum dózis beállította(25 mikrogram letrox).
2019. jún. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Írhat fel, de első körben az endokrinologusnak kell megállapitani az adagot, ez egy nagyon enyhe alulmüködés, nem fognak vele soron kivül ellátni, illetve ha adnak rá gyógyszert, nagyon kicsi adagnak kell lennie, különben leviszi a tsh-t és túlműködést okozhat, szerintem várjál nyugodtan 3 hónapot.
2019. jún. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

T3at nem látok a vérképen, de a t4 12,74 és az alsó határ 12, tehát ez is mutatja hogy nem normális.


Fogynom kellene 6 kilót, de hiába eszek napi 1200 kcal-át január óta, nem fogyok. Most már értem, hogy miért. Sosem voltam sovány, erős testalkatú vagyok, és tavaly híztam 6 kilót, és nem tudom leadni. Rengeteget tornázok, és biciklivel megyek mindenhova. Semmi eredmény. A tavalyi szoknyáim nem jönnek fel rám. Nem érnek be. Örülnék, ha egy kicsit túlműködne.


Még arra is gondoltam, hogy veszek valamilyen jód készítményt, mert az ételt nem sózhatom agyon a jódozott sóval, amit mindig is használtunk.


Csongrád megyei vagyok, és elgondolkoztam Szegeden, ott hátha...

2019. jún. 20. 21:59
 4/5 anonim ***** válasza:
Talán éppen nem kellene jódozott sót használnod, mert az sajnos egy vegyszeres megoldás és biztosan nem tesz jót a pajzsmirigyednek!!
2019. jún. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Pont ezért kellene szakorvos mert nekem.pl.azt mondta,hogy ne használjak jódozott sót a letrox mellé.
2019. jún. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!