Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 6. Napja vizes hasmenés,...

6. Napja vizes hasmenés, gyomorgörcsök, meddig normális?

Figyelt kérdés

Eleinte napi 5-6 alkalommal, 4.naptól napi huszonsokszor. Mára már se nappalom se éjszakám. Nincs lázam, hányás, semmi más. 6 nap alatt fogytam 4 kg-ot. Napi 2 szál ropit tudok enni + 2-2,5l folyadék. 4. Nap bementem az ügyeletre, UH, labor minden negativ.

Hozzá tartozik, hogy autoimmun pajzsmirigybeteg vagyok, emeltük a gyógyszert 3 hete, de az nem okozhat ilyen erős panaszt elméletileg.

Háziorvos szerint nem lehet virus, tükrözést ajánlott. A tükrözésig vezető utat már végigjártam egyszer. (tejcukor stb. vizsgálatok mind mind negativ)

Valakinek valamilyen tapasztalat? Meddig (hány napig) normális a helyzet?



2019. jún. 22. 06:41
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
19\L.
2019. jún. 22. 06:43
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha minden másra negatív, akkor hétfőn azonnal rohanj a belgyógyászatra.

Ugyanez volt nekem is és sajnos azóta bélgyulladásom van(Colitis), csak nekem még belső vérzésem is volt mellé. :( Gyógyíthatatlan betegség, s időközönként fellángol, de gyógyszerekkel és diétával szinten lehet tartani. Ez is autoimmun betegség, meg ami neked van, az is..

Ott bent ha elmondod, h milyen vizsgálataid voltak, s mind negatív, akkor célirányosan tükrözni fognak(végbélen keresztül).

Ha találnak valamit, ha nem, kezelni fognak és javulni fogsz!!!

Remélem neked nem az a bajod, mint nekem,s hogy gyorsan meggyógyítanak!

Nagyon szurkolok, hogy minden rendben legyen veled!

Majd légyszi írj, ha meg tudsz valamit! :)

2019. jún. 22. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Huhh, ez így durva. Mert nekem amikor ilyen brutál hasmenésem volt, akkor háziorvos meg tudta mondani, hogy vírus, és nagynehezen legyőztem.


De hogy nálad az orvosoknak is fogalma sincs? Menj utána a dolognak, amilyen gyorsan csak lehet! Nagyon sok vizet veszítesz, ez nem folytatódhat sokáig!

2019. jún. 22. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod! Ha nincs vér akkor is lehet nagyobb baj? Ez az egy kapaszkodóm van már csak :'(
2019. jún. 22. 07:30
 5/17 A kérdező kommentje:
Nagyon hasonló a vírushoz,csak ugye azzal ráztak le mindenhol, hogy az max 3 nap és láz meg hányás nélkül mi is a bajom tulajdonképpen...
2019. jún. 22. 07:38
 6/17 anonim ***** válasza:

#1 vagyok:

Nem akarlak vele elkeseríteni, de lehet nagy baj attól.

Ha van belső vérzés, akkor Colitis, ha nincs akkor Crohn betegség. Amíg a Colitis csak vastagbélben jelenik meg, a Crohn az egész emésztőrendszeren belül, bárhol előfordulhat. Van egy 3. az irritábilis bél szindróma, az is hasonló panaszokkal jár.


DEEE!!! lehet, hogy neked egyik sem, csak az ügyeleten nem vettek valamit észre!

Ezért menj szakorvoshoz! Ő biztosan kideríti mi a baj!


Azzal, hogy leírtam az én bajom, nem elkeseríteni akarlak, szimplán jelezni, hogy fontos azonnal cselekedni ilyen esetben, mert sajnos bármi lehet.

Kitartást!!! :)

2019. jún. 22. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

#1

Persze tudom és nagyon kedves hogy írtál, ilyenkor az is nagyon sokat jelent ha valaki tapasztaltabb a dologban. Nem tudom mi lesz de jelenleg minden perc egy évnek tűnik

2019. jún. 22. 09:33
 8/17 A kérdező kommentje:

Leírom az azóta történteket, hátha valakinek segítség lehet:)

Anyukám elment a gyógyszertárba elkeseredettségében, ahol azt mondta a gyógyszerész, hogy rossz gyógyszert adtak a sürgősségin ami azért érdekes mert miután elkezdtem szedni akkor lett rosszabb... Azt mondta, hogy vírus ez, mert túl gyakoriak az ingerek(15-20p) Széntablettát és enterolt adott, ami reggeltől koraestig ugyanugy 'tisztult', majd ugyis mindegy alapon ettem két falatot és ittam rá 2 korty pálinkát, ez után este már nem volt semmi gondolom a megmaradt szén hatására sem, lefeküdtem és aludtam konkrétan 10 órát egyhuzamban.

Ébredés után megint elkezdett a szén tisztulni, de nincsenek görcsök, valahogy más. Szóval mostmár tényleg nem tudom mi van

2019. jún. 23. 08:20
 9/17 anonim ***** válasza:

Én a pálinkát nem mertem volna, de ha jobb lett, annak örülök. :D

Azért remélem elnézel egy szakorvoshoz hétfőn! :)

2019. jún. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Én azonnal Bolus Adstringenst és egy nagy dózisú probiotikumot javasoltam volna, mert ez a vécéhez ragasztó hasmenés hasi görcsökkel eléggé fertőzésre hajaz. A Bolus ugyanazon elv alapján működik, mint a széntabletta, csak sokkal erősebb. Az normális, hogy az elején minden kimegy. Viszont a probiotikumot feltétlenül folytasd, az Enterol helyett továbbra is nagy dózisút ajánlanék, pl. NOW Probiotic-10 vagy minimum egy Béres, de abból napi 3-4. Ez egyébként egészséges embereknek is nagyon fontos, hogy egy kiadós hasmenés után probiot toljanak 3-4 hétig.

De!

A probiotikum a Hashimoto miatt is fontos, ha hallottál már az autoimmun protokollról. Most ez egy véletlen egybeesésnek tűnhet, mármint a pajzsmirigyprobléma és a bélfertőzés, de az, hogy ez neked nem enyhült magától is ennyi idő után, akár azt az újabb felfedezést is alátámaszthatja, hogy a Te autoimmun problémád is az áteresztő bél szindróma eredménye. Ennek kezelésében pedig alapvető a probiotikum a teljes étrendváltoztatás mellett.

Egyébként a vastagbél tükrözést kórházakban altatásban végzik (kórházak szakrendelőiben nem feltétlenül), úgyhogy érdemes olyan helyre beutalót szerezni, ahol altatnak, különben meglehetősen fájdalmas. Nekem 3x volt, egyszer altatásban, semmire nem emlékszem belőle... A #2-6-9 válaszhoz annyit fűznék hozzá, hogy nekem is diagnosztizáltak Colitis ulcerosa-t, nekem is mondták, hogy gyógyíthatatlan, életem végéig szedjek gyógyszert. 3 évvel később pedig azt diagnosztizálták, hogy nincs már, pedig a gyógyszert sem szedtem.

Nagy szerencsém volt, hogy nem kajáltam be azt, hogy gyógyíthatatlan, s így alternatív megoldásokat kerestem - úgy tűnik, sikerrel... Úgyhogy ezt bárkinek nagyon ajánlom, ne kajáljátok be hogy valami gyógyíthatatlan, a tudomány folyamatosan fejlődik. Lásd áteresztő bél szindróma kapcsolata az autoimmun jelenségekkel vagy éppen autizmussal, kedély"betegségekkel", intoleranciákkal, allergiákkal, bőrpanaszokkal stb.

2019. jún. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!