Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért kell főzés előtt kezet...

Miért kell főzés előtt kezet mosni, ha főzéskor úgyis elpusztulnak a baktériumok, vírusok?

Figyelt kérdés

2019. jún. 23. 10:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert nem a kezed főzöd meg.


Megfogod vele az eszközöket is, meg mindent - nem csak az alapanyagokat.


És nem csak főzés előtt kell kezet mosni, hanem pl. wc előtt, után, sőt ha a bevásárlásból hazaértél rögtön, hiszen a bevásárlókocsik, kosarak is rettentő bacikat hordoznak és komoly fertőzést vihetsz haza, ha aztán azzal a koszos kézzel magadhoz nyúlsz vagy máshoz.

2019. jún. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%

Klotyó előtt minek... lol


Egyébként a kosarak sem hordoznak szörnyű fertőzéseket, legalábbis én még nem hallottam, hogy valaki belehalt volna egy tesco-s vásárlásba azért mert utána nem mostott kezet.

2019. jún. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
96%

"Klotyó előtt minek... lol"


Pl. azért, mert amikor papírt tépsz, hogy kitöröld vele a segged, vagy csak pisilsz és megfogod a dákód, akkor szép kis fertőzést aggathatsz magadra és aztán a csajodra, ha l.szop.


Lol.

2019. jún. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%
A kezedről is bekerülhetnek utólag. Még akkor is, ha evőeszközt használsz.
2019. jún. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
96%

"én még nem hallottam, hogy valaki belehalt volna egy tesco-s vásárlásba azért mert utána nem mosott kezet."


Ilyenről nem is fogsz hallani.

És nem rögtön alakulnak ki a szövődmények....


(Még belegondolni is szörnyű, hogy a sok wc-zés után nem kezet mosott kosarát, kocsiját tologatod a kis kezeddel.)

2019. jún. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
94%
mert ezt úgy hívják: keresztszennyeződés
2019. jún. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
95%
Ha mindenki rendesen mosna kezet és kipusztulna a világból a puszi és a kézfogás, mint köszönési módszer, sokkal kevesebbszer lennénk betegek.
2019. jún. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
93%

Egyébként még a készpénz használata is komoly fertőzési forrás.


Szóval simán bele lehet halni, ha nem mostok kezet.

2019. jún. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
91%
Igen! Én nem is szeretem a puszit és a kézfogást és inkább bevezetném helyettük az ölelést. Az sokkal szeretet teljesebb is lenne.
2019. jún. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Amúgy mindig mosok kezet, csak főzés előtt szerintem nincs értelme, mert a baktériumok úgyis elpusztulnak főzés közben, az ételt pedig evőeszközzel szedem ki.
2019. jún. 23. 14:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!