Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért kell főzés előtt kezet...

Miért kell főzés előtt kezet mosni, ha főzéskor úgyis elpusztulnak a baktériumok, vírusok?

Figyelt kérdés

2019. jún. 23. 10:47
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
48%
(Hát ha így gondolod kérdező, akkor felesleges volt kiírni a kérdést.)
2019. jún. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem pusztít el minden kórokozót a hőkezelés (nem hiszem, hogy hőmérővel szoktad sütni a kaját, csak úgy lehetsz biztos benne), de a salmonellánál a subletális hőkezelés 2-3X növelheti a hőrezitenciáját.


2. a spórák köztudottan ellenállóak a hőkezeléssel szemben.


3. Hőkezeled a kajád, aztán a kezeddel pakolgatod ide-oda az edényt, amibe van, persze elötte a zöldséget fogdostad és onnan szépen ráhullik minden.

Nem véletlen nem szapad a petri-csésze fölött sem áthúzni a kezünket, mikor az elszívófülkében éppen oltunk be


4. alaphigiénia, hogy megmosod a kezed

2019. jún. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Mindig megmosom a kezem, csak ezen elgondolkodtam.
2019. jún. 23. 20:28
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
nem is azért mondom, csak a kérdésre válasszoltam, hogy miért kell kezet mosni, még akkor is, ha sok bacit elpusztít a hőkezelés
2019. jún. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Oké, megmossuk a kezünket. Na de aztán a törölköző viszont mitől lesz koszos ?
2019. jún. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Na jó, hát én tuti nem ennék abból amit te főzől, már ne is haragudj. Te például egy vendégségben jóízüen ennél meg valamit, ha tudod, hogy aki készítette, az nem mosott előtte kezet?

Többek között ezért sem szoktam készételt venni magamnak, inkább megcsinálom én, mert a kifőzdékben egyáltalán nem bízom. Na ott tuti nem mosnak kezek. Mondjuk otthon elmegy WC-re, nem mos kezet, majd megsimogatja a kutyáját/macskáját, felszáll a villamosra/buszra/metróra, ahol lehet nincs ülőhely és kapaszkodni kell (ki tudja hogy azokat a kapaszkodót fertőtlenítik e egyáltalán, ráadásul azt 1 nap alatt is hányan megfogják, akikről megint nem tudod hogy mit fogtak előtte) ,majd bemegy a boltba hogy munkába menet vegyen reggelit, ott fogja a bevásárlókosart, majd fizet feltehetően készpénzzel, amitől nem is beszéljünk hogy azt hány ember kezében fordul meg. Ezután bemegy dolgozni a kifőzdébe/étterembe ott megfogja a kilincset, amit szintén sok ember fog meg, majd kézmosás nélkül elekzdi szeletelni a zöldségeket, a húst meg stb. De ne aggódj, hisz szerinted nem kell kezét mosni főzés előtt, hisz úgyis elpusztul minden baci. Te ebből szívesen ennél, most őszintén? Ha igen, akkor csak annyit tudok mondani hogy 'jóétvágyathozzá'

2019. okt. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Jaj bocsánat. Most olvasom, hogy írtad, hogy meg szoktad előtte mosni, csak egy felvetés volt az egész kérdés. Akkor had vonjam vissza, amit írtam, és a stílust is, így nem neked szól.

Elnézed kérem!!

2019. okt. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!