Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen betegsegem lehet...

Milyen betegsegem lehet szerintetek? Reflux?

Figyelt kérdés

Mielott valaki belemkotne, jartam mar orvosoknal, csupan a velemenyetekre vagy tapasztalataitokra vagyok kivancsi.


Evek ota (pontosabban 4 eve) a gyomrom, gyomorszajam elviselhetetlenul faj, "gorcsol". Az utobbi idokben mar telen is volt januarban, most megint elojott. Quamatel minit szedek jelenleg es dietazok. Az orvos azt mondja reflux, bar en nem hiszem hogy az lenne. Nem jon fel a savam, nem bofogok, nem lesz torokgyulladas a sav miatt. Lehet, hogy megis csak reflux egy enyhebb verzioja. Anyukam szerint a meleg miatt is johet ki ez minden nyaron. Beismerem, egyaltalan nem etkezem egeszsegesen, bar az utobbi idokben figyeltem arra, hogy mertekkel es egeszsegesebben.. Esetleg idegeskedes is okozhatja? Nektek volt hasonlo?


2019. jún. 30. 11:27
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Tök mindegy, kamillától valszeg el fog múlni, igyad!
2019. jún. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Miért nem hiszed el amit az orvos mond! Nem kell ahhoz feljönni a savnak! Refluxnak a sokféle változata van.
2019. jún. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

Nekem diagnosztizált GERD-em van, nagyjából szoktak olyan tüneteim is lenni mint neked, de nekem még ehhez hozzájön a puffadás, illetve a bélgörcs is.


Ezer féle ok kiválthatja egyébként, ide tartozik például az idegesség, a túl forró / túl hideg ételek / italok, koffein, emésztést megterhelő ételek, stb.


Kaptam rá vényköteles gyógyszert, (NOACID) de az csak a tüneteket hivatott enyhítani (értsd: gyomorsav termelődést gátolja), ahhoz hogy teljesen tünetmentes legyél célszerű egy 180 fokos fordulatot venni az étkezéseddel. Tele van az internet különféle refluxos diétákkal, aztán kísérletezni kell, hogy kinek mi válik be, melyik étel váltja ki, és melyik nem.

2019. jún. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A refluxnak tobb fajtaja van igen, es nem mindegyiket ugyanugy kell kezelni. Valakinek durvabb van, valakinek kevesbe. Nem hiaba irtam ki a kerdest, a refluxot altalaban sokszor diagnosztizaljak felre..
2019. jún. 30. 17:33
 5/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a tanacsot! Figyelek az etkezesemre. Jobb lenne pl. A feher kenyernek veget vetni. Regebben amugy is liszterzekeny voltam.
2019. jún. 30. 17:35
 6/10 anonim ***** válasza:
71%
Te sokmindennel nem vagy tisztában! Azt írod, hogy régebben lisztérzékeny voltál. A lisztérzékenységből nem lehet kigyógyulni, életed végéig az vagy. Akkor meg van a betegségedkiváltó oka, glutént el kell hagyni. Egy porszemnyi glutén gyomorgörcsöt okozhat. Nemcsak a fehérkenyérben van glutén. Mindenféle felvágott, fűszer, gyógyszer, pékárú, csemegék stb tartalmazhatnak glutént. Mindent el kell olvasni, hogy milyen összetevőkből áll. Szigorúan be kell tartani, különben nem lesz javulás!!! Ehhez még társulhat a reflux is!
2019. jún. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6-os vagyok Remélem elolvastad válaszomat!
2019. júl. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nos
2019. júl. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Akar hiszi, akar nem, gyerekkorban meg ki lehet a liszterzekenysegbol gyogyulni! Jo par eve nem vagyok glutenerzekeny, nem reg voltam vervetelen es meg van allapitva: nincs glutenerzekenysegem most sem. Koszonom hogy aggodik vagy ilyesmi de azert ennyire hulye nem vagyok.
2019. júl. 1. 16:16
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem vitatkozom, de nincs igazad!! Akkor régen sem voltál az! Egy szakember!!
2019. júl. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!