Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ébredéskor szédülés. Mitől?

Ébredéskor szédülés. Mitől?

Figyelt kérdés

Egyik reggel arra keltem, hogy forog a világ. Alkoholt nem ittam alkoholt előző nap. Amennyire megfigyeltem, akkor jelentkezett, ha a jobb fülemen feküdtem (ami cseng is már egy ideje). 1 percen belül elmúlt, forgattam a fejem, jobb lett, majd visszafeküdtem jobb fülemre, megint előjött, de 1 percen belül "végleg" elmúlt. Azóta nem ébredtem ilyesmire, de mégis nagyon megijedtem.


Egyébként 1-1,5 hónapja kb. mindkét fülem külső hallójáratánál érzek tompa fájdalmat alkalmanként, rágáskor, vagy állkapocsösszeszorításkor.


A nyakamra kicsit jellemző a szabálytalan tartás, nem tudom köze lehet-e hozzá.


Nagyon megijedtem mi okozhatja.



Köszönöm az értelmes válaszokat!



2019. júl. 1. 16:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Erre egy orvos tud neked válaszolni, részletes és alapos vizsgálat után.
2019. júl. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Előforduló jelenség, hogy a fülben lévő folyadék és kicsi kristályok elmozdulnak. Ilyenkor jön létre a szédülés.

Rágáskor és álkapocsszorításkor jelentkező tompa fájdalom pedig a hallójárat gyulladás egyik jele. A fülsípolás pedig a dobhártya két oldalán eltérő nyomás miatt van. Lehet dobhártyagyulladás is, de az rettenetesen fáj és csúnyán váladékozik.

Érdemes felkeresni egy fül-, orr-, gégész szakorvost (háziorvosi beutalóval) a panaszokkal. Ő, ha lát rá okot, akkor kimossa a fület és ad rá való fülcseppet, vagy fülkrémet, esetleg burrow oldatos kötést.

Idős korban meszesedéskor szintén előjöhet, de gondolom, hogy te még a fiatalabb korosztálynak képzed részét.

2019. júl. 2. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!