Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan szokjak le az alkoholról?

Hogyan szokjak le az alkoholról?

Figyelt kérdés

35 éves nő vagyok. Stresszes a munkám és gyakran munka után szoktunk a kollégákkal és párommal iszogatni. Sajnos ez már 2 naponta megtörténik és hajnalba nyúlik mindig. Fáradt és motiválatlan lettem az alkoholtól. De ami megrémiszt,hogy nem tudok nemet mondani rá. És már nem csak munka után,hanem itthon is italozom. Egy hónapja próbálok nemet mondani rá. De aztán meggyőzöm magam,hogy egy pohár bor belefér. És aztán nincs megállás. Nem remeg a kezem,nem iszom napközben. De az esti italozásra képtelen vagyok nemet mondani.

Ezen sürgősen változtatni szeretnék.

Milyen módszerek vannak erre?

Ki,hogyan tudott leszokni?



2019. júl. 1. 20:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát pedig mondjál nemet, mert ebből nagy baj lesz! Visszafordíthatatlan, életet tönkretevő alkoholizmus. Jelen állapotodban nem fér bele "egy pohár bor" se, hiszen a végeredménynek köze nincs az egy pohárhoz. El se kell kezdeni, mert nem lehet abbahagyni! Milyen szükséglet visz az italhoz? Lehet, hogy csak simán unatkozol. Ebben az esetben töltsd hasznosabban az estéidet. Esetleg a családodban is van alkoholista, és rajtad is kijön. Vagy valami rejtett lelki baj elől menekülsz. Szerintem a pároddal is szakítanod kéne, ha ő csábít az italozásra. Ha az önuralom nem elég, akkor menj pszichológushoz.
2019. júl. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, innentől már gyorsan történnek a dolgok. Nagyjából egyidős vagyok veled. Férfi. 20 éve az életem része az ital, és fogalmam sincs, hogy jöhettem volna le róla. Az én esetemben már mindegy, de neked sok sikert hozzá. Szerintem ha így tolod, nemsokára már csak orvosi beavatkozással lesz rá esélyed.
2019. júl. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Nem remeg a kezem" - Persze hogy nem, hiszen rendszeresen fogyasztasz alkoholt. Akkor fogsz remegni, ha hirtelen leállsz vele, mert ez megvonási tünet.

Nehéz lesz leállni vele, de az már jó, hogy magad is érzed, nagy baj van.

Érdemes elolvasni:

[link]

2019. júl. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
28 éves vagyok... Nekem is stresszes volt a munkám (egy sürgősségin dolgoztam szóval elhiheted hogy az tényleg stresszes volt) így mindig volt okom a munka után meginni 2 sört hogy eltudjak aludni meg a napi 2 doboz cigire mert nyugtatott... Munkahelyet váltottam amikor felismertem hogy ebből baj lesz... Most egy szociba dolgozok ami ugyan szakmailag igen nagy visszalépés viszont nyugodt és azóta nem iszom és nem dohányzom... Az életem többet ér mint a szakmai elismerés...
2019. aug. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Mindenképpen szakember kellene, addiktológus, pszichológus, és nem jó hogy a párod támogat ebben. Engem nem támogat mert sajnos hét hónapja elköltözött és próbáltam visszaszerezni de nem sikerült így rájöttem hogy mindenképpen segítséget kell kérni.
2020. ápr. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!