Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Laboreredmény: alacsony vas....

Laboreredmény: alacsony vas. Milyen étrend-kiegészítők ajánlottak vaspótlásra és melyek kerülendők, milyen formában legyen a vas?

Figyelt kérdés

2019. júl. 3. 10:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Menj vissza az eredménnyel a haziorvoshoz. Ő tud felirni vasat, általában olcsóbbak és hatásosabbak, mint a vény nélküliek.

De én úgy gondolom, hogy hosszútávon az lenne a megoldás, ha a tàlpàlkozàsodon változtatnàl. Nyilván nem tudom miket eszel, de tudom ajánlani, hogy minden étkezéskor fogyassz friss gyümölcsöket és zöldségeket. Hüvelyeseket, csonthéjasokat, magvakat is érdemes naponta enni.

C vitamin is szükséges a vas felszívódàsàhoz+folsav.

2019. júl. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsokat!


Amúgy sok zöldséget, gyümölcsöt, olajos magvat fogyasztok így is.


Az orvosom nagyon inkompetens, majd visszamegyek amúgy hozzá és meg fogom hallgatni, amit mond - ha mond egyáltalán valamit - de ő nem halad az aktuális kutatások terén és látszik, hogy amúgy is nagy tudásbeli hiányosságai vannak. Alapvető élettani funkciókkal kapcsolatban is bugyutaságokat mond.


Érdekelnek olyan személyes eredmények, amiket a már vaskészítményeket szedők tapasztaltak!

2019. júl. 3. 11:04
 3/7 anonim ***** válasza:

[link]


Nekem ezt írták fel amikor vészesen alacsony volt a vasam. Hamar helytett, 5x-6x annyi mg vas van benne, mint a dm/rossmann vasakban.

2019. júl. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!


Nem dm-ben, Rossmannban kapható étrend-kiegészítőkre gondoltam én sem!!!


A hatóanyag-tartalmon kívül is sok mindenre figyelek olyankor, amikor étrend-kiegészítőt vásárolok.

Sokszor nem csak az a fontos, hogy mennyi a hatóanyag-tartalom, hanem az is, hogy milyen formában van hatóanyag a készítményben.


Pl.:

"Mesterséges forrásainak 60 mg vasat tartalmazó mennyiségei:

60 mg vas = 437 mg ferro-aszkorbát

60 mg vas = 183 mg ferro-fumarát

60 mg vas = 518 mg ferro-glükonát

60 mg vas = 186 mg ferro-szulfát"


(Ezek az adatok a netről származnak.)


Persze, nem mesterséges forrásból szeretném bevinni, hanem természetesből és azon belül is növényi eredetűből, nem állatiból!


Étrend-kiegészítőkben vas ilyen formákban vannak pl.: "vas-szulfát (ferro-szulfát), ferro-fumarát, ferro-glükonát formákban szokták alkalmazni, a ferro-szulfát székrekedést és más gyomor-bélrendszeri problémákat okozhat."


Olyan étrend-kiegészítőket szeretek és szoktam használni, amelyek az utánajárás, utánanézés után is átmennek a szűrőimen :-). Pl.: "Nem tartalmaznak mesterséges színezéket, édesítőszert, tartósítószert, cukrot, keményítőt, tejet, laktózt, glutént, búzát, élesztőt."

2019. júl. 3. 13:40
 5/7 anonim ***** válasza:
Amit írtak ételeket az nem fog segíteni rajtad mert nincs bennük vas. :D vagy minimalis az is yan formában hogy nehezen szívódik fel. Akár milyen hülye az orvosod fel tud irni vastablettát. Abban nagydozisban van vas. Pl. Ferro gradumet. Én ezt kaptam. Hatranya hogy nekem rohadtul faj tőle a hasam. De sok termék van a parikában. Ferro folgamma ez nem csinal hasfajást. Veny nélküli csak drága. Floradix szirup. Elvileg ez sem csinál hasfájást. Nekem sajnos igen rádásul 7300ft egy havi adag. Ha ételekkwl akarsz pótolni akkor vashianynál már csak a véreshurka, súlt vér, és a máj ami segíthet. Az utóbbit nem vidd túlzasba mert A vitamin tuladagolasod lesz. A drogeriakban kaptható keszítmenyek sem rosszak. Csak nézni kell ne mutivitamin legyen mert abba belenyomnak egy csomó olyan vitamint is ami gatolja a vas felszívódásat. Éa legyen bennük legalább 21 napi mennyiség. 14mg. Lassabban de ezekkel is helyre lehet hozni a hiányt és kímélőbbek az emésztőremdszernek mint a venyköteles tabletták. Érdemes mellé ( ha nincs bennúk eleve) c vitamint is enni. Nem kell sok, a kicsi is segíti a felazívódást. Tejtermékek, kávé, kóla 2 óra kúlönbseggel. Mert ezek gatolják a felszívódást. Nem tudom b12 folsav hianyod nincs e. Ezek szoktak még kísérői lenni a vashiánynak.
2019. aug. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
1 napi mennyiséget akartam írni ami 14mg. Csak felreütöttem. :)
2019. aug. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Drága szívem növényi forrásból nem fogsz vasat pótolni. Mert a növenyekbwn lwvő vas baromi nehezen szívódik fel. Másrészt nincs is bennük sok. Neked meg már hianyod van, nem is fenntartanod kell hanem pótolnod. Eselytelen. Cékla, spenót amiben van

De oxalsav is ami nehezíti a felszívódás. Vörösborban is van de olyan vas ami nejezen szívódik fel. Gondolom nem akarsz napi 3 liter vörösbort inni az ügy kedvéért. Én is vegetáriánus vagyok, úgyhogy beveszem szepen a vastablettát! A flkrdix szirum amúgy mindenfele növenyből van éa ahhoz vam hozzáadva a vas. Vegyél olyat ha annyira ragaszkodsz a növényekhez.

2019. aug. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!