Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Cukrosként így elfogadható az...

Cukrosként így elfogadható az étkezésem, vagy tartsam be jobban a megadott dolgokat?

Figyelt kérdés
1-es típusú cukorbeteg vagyok, tehát meg van szabva, hogy mikor, hányszor és mennyit ehetek. ugye a szénhidrát is meg van adva. én ezt annyira nem tartom be, annyit eszem amennyi jól esik, ha éhesebb vagyok többet, ha nem annyira akkor kevesebbet. természetesen ehhez mérten adom az inzulint is. plusz néha be kell iktatnom 1-1 plusz étkezést, ha még nagyon messze van a vacsi. ez így mennyire rossz? vagy más is így csinálja? köszönöm!

2014. márc. 5. 13:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én is így csinálom, amíg nem magas a fruktózamin a HbA1c szinted, és nem hízol el, addig oké.
2014. márc. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szerintem az étkezés után 2 órával mért értéket kell figyelni. Az a lényeges. Annak addigra mindenképp 7.8 alatt kell lennie. Viszont nem szabad nagyon leesnie sem. Ezt nyilván ismered.


ha rendszeresen magasabb marad ez időn belül a vércukor szintje a rendszeresen és hosszabb távon magasabb vércukor szinttől károsodik az erek fala és először szemészeti és vesét érintő szövődmények kezdődnek, majd egyre több kapilláris ér beszűkül és elzáródik. végül a látást akár teljesen elveszíthetjük és a szerveink sorban leállnak. A végtagokban létrejövő érszűkület miatt azok csonkolása válik szükségessé és vége.


Ezt mind el kerülhetjük és élethosszig teljes életet élhetünk, ha oda figyelünk az étkezés után kettő órával mért vércukor szintjére.


Nem akarok senkit ijesztgetni de csak a nyomatékosság kedvéért írtam le a lehetőségeket, ha nem figyelünk az étkezés után kettő órával mért szintre. Ha ez magasabb, akkor hosszabb idő alatt esik le megengedhető értékre és ez alatt az időtartam alatt már károsítja az érfalakat a koleszterin.


Egyébként a "rossz" koleszterin szint csökkentésére lenmag olajat fogyasztok. Így meg van az egyensúly a jó, védő és a rossz, meszesedést okozó vérzsír arányában. Az segít. Hatékonyan tisztítani a szem kapilláris ereit is. Magamon tapasztaltam. Rendszeres szedése esetén fél év után már tapasztalható a hatás. A lenmag olajat, már háromnegyed éve szedem és sokat világosodott a szemeben annak a foltnak a középső területe, ahol kicsit ( kb. 5%-al ) szürkébben láttam már. A közepe felől egyre nagyobb területen világosodik az a rész. Ez szerintem mindenhol ilyen hatású lehet az egész szervezetben. Ezek után már mindenkinek ajánlani merem a lenmag olajat. legfeljebb a nagyon elhízott és mozgásszegény életmódot folytató embereknél kell vigyázni vele. ott a leírtak szerint az inzulin rezisztenciát növelheti. Nálam nagyon jól bevált, ahogy a szemeben látom (szó szerint) a hatást.


-


Tehát akkor 7.8 alatti érték a legnagyobb ami megengedhető a két órás mérésnél. (Ezt én inkább úgy mondanám, hogy ne legyen 7.0-nál magasabb. Az a biztos.)


Egyszer végig mérjük adott élelmiszer adagokkal és gyógyszer dózissal, akkor már lehet tudni, hogy legközelebb is ennyi étkezésnél és inzulinnál megint úgy be fog állni az érték. Viszont ha az étkezés szénhidrát tartalma bőségesebb vagy az adag nagyobb, akkor már oda kell figyelni és mérni érdemes, mert akkor nagy valószínüséggel magasabb marad hosszabb ideig is a cukor szint a megengedhetőnél, ami még nem okozhat érrendszeri károsodást.


Szóval szerintem az önellenőrzés nagyon fontos, amíg meg nem ismerjük a szervezetünk reagálását. Azután már tapasztalatból egy ideig mehet úgy tovább, viszont (főleg eltérő adagnál) érdemes időnként megismételni a tesztet, különben ha valamit elnézünk hosszú időn át, akkor lehet belőle nagyobb baj is.


Igaz, én II-es típusú lettem 2005 után, mert akor kezdtem rengeteg vizet inni és nagyon gyakran, nagyon bőségeset locsolni. Ez ez 2008-ban derült ki egy vér vizsgálatnál.


Az I-esnél az inzulin dózisát kell még bele kalkulálni és annak a lebomlási idejét a szervezetben, ugyanis azzal magad is kicsit módosíthatod az étkezéssel bevitt szénhidrát lebontásának mértékét, de tudom ezzel az utolsó mondattal nem mondtam újat.

2014. márc. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
igaziból az egésszel nem mondtál újat, és nem is a kérdésemre válaszoltál, de köszönöm...
2014. márc. 6. 11:58
 4/15 anonim ***** válasza:
Még jó, hogy az összes inzulinos vércukornaplónál étkezés után 1,5 órával kérik a mérést!!
2014. márc. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
az meg a másik...
2014. márc. 6. 14:29
 6/15 anonim ***** válasza:
De azért kisregényt ír II-es típusú cukrosként arról, amit nem is kérdeztél :D:D
2014. márc. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
há hogyne:D de nem baj, okos ő! csak most inkább maradt volna csöndben...
2014. márc. 6. 17:39
 8/15 anonim ***** válasza:

Nos, optimális esetben az egészséges ember cukor lebontását célszerű elérni a szövődmények elkerüléséhez, akár I-es akár II-es típusú betegségről van szó. Ez csak az érték elérésének módját határozza meg.


A linkben pontosan leírják az ellenőrzés idejét és az értékeket.

[link]


Idézem miért a kettő óra:

"Étkezések után a vércukorszint átmenetileg megemelkedik, de egészséges egyénben két órával az étkezés után 7,8 mmol/l alatt kell, hogy maradjon. Cukorbetegségről akkor beszélünk, ha az éhgyomri vércukor értéke 7,0 mmol/l, vagy e feletti, az étkezések után két órás mérték pedig 11,1 mmol/l, vagy ennél magasabb."

2014. márc. 7. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Agraroldal :D:D kac-kac...

Orvosnak jobban hiszek, hogy 1,5 óra!!! múlva legyen 10 alatt, de inkább 8 alatt.

És még te beszélsz a szövődményekről? Így bőven lesz.

2014. márc. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Amúgy még az idézett szöveg se írja, hogy mérj étkezés után 2 órával ;))
2014. márc. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!