Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Létezik olyan betegség,...

Létezik olyan betegség, amiben az emlékek sérülnek?

Figyelt kérdés

Olyanra gondolok, hogy a beteg nem tudja eldönteni, hogy a múltja egy darabja valóban megtörtént vele, vagy csak a fantáziája szülte a fejében az emléket?

Egy regényen kidolgozása miatt kérdezem.


2019. júl. 3. 20:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem hallottam még ilyenről. Max olyan van hogy nem emlékszik múltbéli dolgokra. Vagy olyanokra emlékszik amit nem történtek meg.
2019. júl. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Amennyiben a függőségeket is a betegségek közé soroljuk, akkor igen, létezik. Sajnos, saját tapasztalat alapján állítom ezt, nagy mennyiségű gyógyszer+alkohol kombó használata után volt egy-két halványan derengő emlékem, amiről soha nem tudtam meg, hogy megtörtént-e, vagy csak álmodtam. Illetve, olyan is előfordult, hogy azt hittem, csak álmodtam valami nagyon nyomasztó dolgot, és később a jelekből kiderült, hogy nem álom volt...

Amúgy szerintem bármilyen agykárosodással járó betegség vagy baleset is okozhat ilyet.

2019. júl. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Függőségek, Alzheimer, demenciák, stb.
2019. júl. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem olyanom van hogy nem tudom eldönteni hogy valami tegnap, egy hete, vagy hónapokkal ezelőtt történt és hogy hol. Kavarodnak az emlékeim térben és időben. Illetve nagyon feledékeny vagyok, sokszor képes vagyok két szó közt elfelejteni hogy miről beszéltem. Illetve van hogy ha társaságban vagyok visszaemlékezve nem tudom megmondani hogy azt az adott valamit ki mondta, vagy úgy emlékszem hogy x személy mondta és közben y mondta.
2019. júl. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hamis emlékek vannak.
2019. júl. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#5 igen erről láttam egy filmet a discoveryn egyszer, a lényege az volt hogy egy adott sztorit ami nem történt meg annyiszor mesélte el hogy az agya azthitte hogy tényleg megtörtént és emlékképeket is kreált hozzá. A pontos folyamatra nem emlékszem hogy hogy zajlott de ez volt a lényege.
2019. júl. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!