Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet hogy ez limfóma?

Lehet hogy ez limfóma?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Körülbelül 2 hónapja az egyik napon észrevettem hogy az egyik bal lágyéki nyirokcsómóm elég nagy. Ezen a napon a farmerom eléggé erősen volt meghúzva és járás közben kicsit fájt, de másnapra elmúlt, és azóta semmi gond vele nem fáj, nem lett nagyobb, de akkor is kb. 1 centi méretű bab alaku kicsit mozgatható a bőr alatt. Szóval utána olvastam és nem találtam sok jót. Elolvastam a tüneteket, az egyik ugye az volt h 1cm-es nyirokcsomó, esti izzadás, visszatérő láz ,rosszullét és még kb 3 másik tünet. De ezek közül nekem egyik sincs csak az első,de ettől függetlenül aggaszt. 16 éves vagyok. Szerintetek ez lehet limfóma? Köszönöm előre is :)

2019. júl. 2. 00:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia


Én is 16 éves vagyok, és kb. 6 db. kisebb nyirokcsomó van megnagyobbodva a testemben. Nekem sincs semmi más tünetem szerencsére.


Voltam vele ultrahangon és mondták hogy nem kóros. Egy kisebb fertőzés hatására megnagyobbodtak és így maradtak...


Mondta az orvos hogy akár évekig is úgy maradhat. Anyukámnak pl. 10 éve meg van kb. 4 nagyobbodva a lágyékánál. És elég nagyok. De szerencsére nincs semmi baja.


Minden rendben veled is. :)

2019. júl. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nyakban es lagyekban jol kitapinthatoak a nyirokcsomok, ez normalis. Borotvalkozas utan is bedurranhat, de egy megfazas soran is.

Nekem a nyakam van tele evek ota, doki azt mondta, hogy akkor kell aggodni, hogy ha hirtelen tobb centisre megnagyobbodik es nem faj. :)

2019. júl. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a megnyugtató válaszokat
2019. júl. 2. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!